Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İddia ediyorum; CHP tarihinin en berbat kurultayıydı dün sabah başlayan! Bu partinin birçok kurultayını izlemişimdir hiçbirinde böyle bir düzensizliğe, keşmekeşe rast gelmedim. Salondan içeri girdiğimde karşılaştığım manzarayı görünce aynen şu sözler döküldü ağzımdan:
Anaaaa!!! Çıfıt çarşısı gibi burası!!! Gerçekten de öyleydi. Size hangisinden bahsedeceğimi bilemiyorum. Hangi abukluğu anlatacağımı kestiremiyorum. Güya belirli sayıda gazeteci alınacaktı salona. Ve güya sadece delegelerle yöneticiler girecekti kurultayın yapıldığı salona.
Ben bu defa akreditasyon yaptırmakta geç kalmıştım. Gazetemiz yayın yönetmeni yardımcısı Metin Yüksel kurultayı muhakkak izlemem gerektiğini söyleyince salona giriş kartı almak için başvuruda bulundum. Önce "Kontenjan doldu imkansız" dediler. Sonra "X genel merkez yöneticisi halletti kart işini" dediler. Halletti diye açtım teşekkürler ettim ama kurultaydan bir önceki akşam arandım; "Salona ancak belli sayıda gazeteci girecek. Seni ancak salonun dışındaki bir alana alabileceğiz" dediler. Bağırdım çağırdım ve sıkı bir mücadelenin sonunda nihayet bir kartım olabileceği haberi gelince dünyalar benim olmuştu inanın.
Ertesi günü yanımda kartsız iki gazeteci arkadaşımla kurultay salonuna giderken onlara hava basıyordum "Ben girebilirim salona ama siz giremezsiniz. Çünkü az sonra benim bir giriş kartım olacak!" diyerek. Ancak salona girince az önce attığım havalar başımda paralandı. Çünkü gördük ki elini kolunu sallayabilen herkes girebiliyor içeriye. Kimlik kontrolü yok. Arama yok. Salonun bütün giriş kapıları ağzına kadar açık. Sadece partililer ya da gazeteciler değil, dileyen herkes elini kolunu sallayarak içeri girip çıkabilir ve hatta eğer çok da arzu ederlerse kürsüye kadar ulaşıp iki de türkü patlatabilir!
Abartmıyorum CHP'nin olağanüstü kurultayında durum aynen buydu. Manzara o kadar içler acısıydı ki insan gerçekten üzülüyor. İster istemez soruyorsunuz kendinize "Kurultayını bile doğru dürüst yapmayı beceremeyen bu parti mi Türkiye'yi idare etmeye talip?" diye. Soruyorsunuz ve inanın o manzaraya baktıkça da olabilme ihtimali karşısında irkiliyorsunuz!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN