Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dün kaldığımız yerden devam... Demiştim ya, kamuoyunda İzmir Askeri Casusluk Davası olarak bilinen kumpasta, en çok kıyımın gerçekleştiği iddia edilen Hazine Müsteşarlığı üst düzey yönetimine bazı sorularım olacak.
Bir kez daha altını çizmeliyim ki şu ana kadar kurumdan hâlâ geri dönüş almadım. Oysa pek çok kurumun aksine, fişlenen 19 personeli için disiplin cezaları veren ve 6 yöneticiyi görevinden alıp, 1 kişiyi de meslekten ihraç eden Hazine Müsteşarlığı'nın bunun sebeplerini aktaran bir açıklaması olmalıydı. Bugün işte belki birkaç zamandan beri yazdıklarımı somut bulmayıp cevap verme zahmetine katlanmayan müsteşarlığa daha açık ve net birkaç soru yöneltmek istiyorum. Bakarsınız lütfedip belki cevap verirler.
İzmir casusluk davası kapsamında fişlenen 19 personel için soruşturma açılmadan görevden alma ve yer değişikliğini neden hemen yaptınız?
Soruşturmayı yapan Hazine kontrolörlerine adı geçen herkese mutlaka ceza verilmesi talimatını verdiniz mi?
Hazine kontrolörlerinden Fatih Urgancı'yı soruşturma sonunda daire başkanı ve tasfiye halindeki Emlak Bankası yönetim kurulu üyesi, Mustafa Güleşen'i Hazine Kontrolörler Kurulu'na başkan yardımcısı, Fatih Avcı'yı paralel ağabeylerin referansıyla Danıştay'a tetkik hâkimi olarak atamanız kamu etik ilkelerine uygun mu?
Cemaatçi Hazine Kontrolörler Kurulu Başkanı İrfan Tokgöz, yardımcısı Fatih Urgancı, Mustafa Güleşen ve Hazine Kontrolörü Sami Koçak bu süreçte emniyette hangi polis şefleri ile görüştüler? Bu dava için özel olarak İzmir'e gittiler mi?
Personel Daire Başkanı Mustafa Bitiren ile yardımcısı başka bir kurumdan operasyonel amaçlı getirilen Kemal Kırbaş'ın fişlenen personele ceza vermek istemeyen daire başkanlarını görevden almakla tehdit ettikleri doğru mu?
Bazı sosyal medya haberlerinde belirtildiği gibi 1. Hukuk Müşaviri Ahmet Fethi Toptaş paralel yapının Hazine İmamı mı?
Hukuk müşavirleri Taner Yıldız ve Mehmet Yılmaz, başka bir kurumdan bu davayı müdahil olmak için özel olarak mı naklen getirildiler? Bunların paralel yapıya mensup oldukları doğru mu?
Taner Yıldız, geçmişte hangi kurumda çalışmıştır, eşi hangi kurumda yöneticidir?
Halen Dünya Bankası'nda görevli eski bakan danışmanı Levent Karadayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden hangi eski mali şube müdürünün kayınbiraderidir?
Soruşturma casusluk konusunda olmasına rağmen, kişilerin özel hayatına, otel konaklama, telefon görüşmeleri, banka hesapları, e-postalarını incelemek soruşturma usulüne uygun mu?
İzmir cumhuriyet savcısı yetkisini aşarak kurumda yöneticilere brifing verdi mi? Bu brifingi, paralelci kurumu imamı olarak medyada adı çıkan 1. Hukuk Müşaviri eski savcı Ahmet Fethi Toptaş mı organize etti?
Bu brifingde savcının elinde yeterli belge olmadığını belirterek, davanın altının doldurulması için emniyete yazı yazıp bu kişiler için dosya oluşturulmasını istedi mi?
Oluşturulacak kumpas dosyası ile bazı personelin davaya sanık olarak dahil edilmesi için savcılığa yazı yazıldı mı?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN