liderleri 'siz toplanıyor

liderlerinin Birleşik ’ın birlikten ayrılmasını görüşmek üzere Brüksel’de gerçekleştirdiği toplantıda Başbakanı David Cameron katılmayacak. Müzakere sürecinin ele alınacağı zirve ilk kez İngiltere olmadan yapılacak.

Avrupa Birliği üye ülkelerinin liderleri, Birleşik 'ın 'den ayrılmasını görüşmek üzere Brüksel'de toplanıyor. Zirvede, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılma süreci, bu süreçte atılacak adımlar ve birliğin geleceği ele alınacak. Ancak toplantılarda Başbakanı David Cameron katılmayacak. Bu zirve İngiltere'nin katılmadığı ilk zirve olacak. Cameron, dün Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile yaptığı görüşmenin ardından çalışma yemeğinde liderlerle bir araya gelmişti.
Birleşik Krallık'ta 23 Haziran'da yapılan referandumda halkın yüzde 52'si AB'den ayrılma yönünde oy kullanmıştı. David Cameron, resmi sonuçların açıklanmasının ardından kameralar karşısına geçerek AB ile yapılacak müzakere sürecinin yeni Başbakanla yürütülmesi gerektiğini ifade ederek istifa edeceğini açıklamıştı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
AB liderleri İngiltere'siz toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz