Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esed 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esed bir katildir. 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir. 12 milyon vatandaşının kendi vatanlarından ayrı kaldığı bir ülkenin şu anda adeta işgalcisidir. Devlet terörü estiren birisidir dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali'nin cenazesi için geldiği 'nin Louisville kentinde eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyetle Muhammed Ali si'ni ziyaret etti. Müze çıkışında ise Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"ERDOĞAN MUHAMMED ALİ'NİN MAÇLARINI ÇOCUKLUK YILLARIMDA SABAHA KARŞI İZLERDİM"

Muhammed Ali'yle ilgili bir soru üzerine Erdoğan, Muhammed Ali'nin maçlarını çocukluk yıllarında sabaha karşı izlediğini belirterek şunları söyledi Muhammed Ali benim için sadece kuru bir şampiyon, boksör değildi. Çocukluk yaşlarımda onun maçlarını sabaha karşı izlerdim. Onun özgürlükle ilgili yaptığı açıklamalar, özellikle de Vietnam savaşıyla ilgili yaptığı açıklamalar siyasetin içerisindeki biri olarak unutulacak ifadeler, yaklaşımlar değildir. Özgürlük mücadelesini verenler ve bu mücadelesini 22 yaşında Müslüman olduktan sonra bugüne kadar devam ettiren bin insan için bizim bunu uzaktan seyretmemiz doğru olamazdı. Bir Müslüman kardeşi olarak bugünkü cenaze töreninde bulunmayı kendim için milletim adına bir görev telakki ettim. Makamı cennet olsun diye konuştu.

"BU AKŞAM DÖNÜYORUM"

Yabancı bir gazetecinin ?ABD'de özellikle Washington'da bir devlet yetkilisiyle görüşmeniz olacak mı sorusu üzerine Erdoğan, ?Bu akşam dönüyorum, sadece bunun, Muhammed Ali'nin cenazesi için geldim dedi.

"ESED 600 BİN VATANDAŞINI ŞU ANA KADAR ÖLDÜRMÜŞ BİR KATİLDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat'ın iki gün önce kendisi hakkında yaptığı açıklamaların sorulması üzerine de, ?Esed bir katildir, 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir, 12 milyon vatandaşının kendi vatanlarından ayrı kaldığı bir ülkenin şu anda adeta işgalcisidir. Devlet terörü estiren birisidir. Sadece 3 milyon sığınmacı bizim ülkemizdedir, onlara ev sahipliği yapıyoruz. Tüm insanlığın aslında Esed'i dışlamasının gerektiğine inanıyorum. Ona yardımcı olanların da onun zulmüne, katliamlarına ortak olduğuna inanıyorum. Onun söyledikleri beni pek de ilgilendirmiyor dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esed 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz