Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azmi Hoca'dan Kertenkele’ye sınav…

Kertenkele’ye olan kızgınlığı ve öfkesi dinmek bilmeyen Azmi hoca, malikâneye gelerek tüm aile bireyleriyle kahvaltı yapmakta olan Kertenkele’ye baskın yapar. Soracağı sorularla Kertenkele’yi köşeye sıkıştırmayı planlayan Azmi hoca, kendisinin meczup olmadığını kanıtlamak ve herkese gerçek imam olduğunu ispatlama niyetindedir. Azmi hoca, Kur’an-ı Kerim’den soracağı çeşitli sorularıyla Kertenkele’yi sıkı bir sınava tabi tutacaktır. Kertenkele’nin önünde cevaplanmasını bekleyen önemli suallerle, çetin bir sınav vardır.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Azmi Hoca'dan Kertenkele’ye sınav…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz