Deli Kenan’dan elektrik alan Levent...

Levent’in Selin'e karşı olan ilgisi, Deli Kenan’ı sonunda çılgına çevirmiştir. Selin’e karşı duyduğu büyük aşk yüzünden gözü kararan Deli Kenan, bu sevdadan vazgeçmesi için Levent’i kaçırmıştır. Deli Kenan’ın ve adamlarının çeşitli işkence yöntemleri uygulayarak, Selin’e olan sevdasından vazgeçirmeye çalıştıkları Levent ise, aşkına kimsenin engel olamayacağını kanıtlarcasına, kendisine yapılan işkenceler karşısında oldukça keyifli dakikalar yaşamaktadır. “Ölürüm de, Selin Hanım'dan vazgeçmem” diyen Levent’in yaşadığı anlar, komik ve eğlenceli sahnelerin yaşanmasına sebep olur.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Deli Kenan’dan elektrik alan Levent...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz