Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hicabi’den esaslı soru

Zehra ve Ziya Hoca’nın yapılan nikâh daveti sonrası, malikâneden ayrılan davetliler arasında yer alan Hicabi, giderayak Ziya Hocaya esaslı bir soru sormak ister. Ziya Hoca, yanından boynu bükük bir şekilde ayrılmasına içi elvermediği için, Hicabi’yi yanına alarak sorusunu dinler. Hicabi; “Allahu Teâlâ, yüce kitabında, cennetle müjdelediği kullarına size cennette üzüntü yok, keder yok, tasa yok diyor. Şimdi, diyelim ki birbirini çok seven bir karı-koca var. Kadın cennete gitti, kocası da cehenneme. Cennet de olan kadın, hayatında en çok sevdiği insan için üzülmez mi? Keder içinde olmaz mı?” diyerek sorusunu sorar. Ziya hoca, gelen bu esaslı soru karşısında önce bir duraklasa da, yine her zamanki gibi güzel bir cevapla yanıt vererek, Allahu Teâlâ’nın cennetteki kulunu üzmeyeceğine dair verdiği örneklerle soruyu cevaplar.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Hicabi’den esaslı soru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz