Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmurdan kaçarken doluya tutulan Azmi Bulut…

Azmi Bulut hoca, mahallede caminin yolunu tutmuş giderken, yine Kertenkeleyle, Şevket ikilisine rastlar. Bu ikiliye her rastladığında başına gelmedik kalmayan Azmi hoca, her zamanki gibi başına bir şey gelme endişesiyle, telaşla kendini bir duvar kenarına atıp, gizlenmek içinde kafasının üstüne çiçek dolu saksıyı koyar. Kertenkele ve Şevket’in yanından geçip gitmesiyle, kendisini görmedikleri için tam sevinirken, Deli Kenan’ın adamlarından Namık’ın, adamın birini sıkıştırıp hesap sormasına şahit olan Azmi hoca, adamın ayağına kurşun sıkılmasıyla kendisini tam olayın ortasında bulur. Adeta yağmurdan kaçarken doluya tutulan bahtsız imam Azmi Bulut, olaya şahit olduğu için, bu seferde Deli Kenan’ın adamları tarafından karga tulumba arabaya bindirilir. Azmi Bulut’un kendilerinden kaçmaya çalıştığı Kertenkele ve Şevket’in olaya şahit olması ise, eğlenceli ve komik sahnelerin yaşanmasına sebep olur.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmurdan kaçarken doluya tutulan Azmi Bulut…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz