Yüreklere dokunan sahne…

Kertenkele, yine etkileyici bir sahneyle karşımızdaydı. İhtiyacı olan herkesin yardımına koşan Kertenkele, camide cemaate vermiş olduğu vaazla, sıkıntıya düşenin birinin derdine deva olabilmenin ve ailenin önemine değinen konuşmasıyla herkesi duygulandırdı. İmtihanda olduğumuz bu hayatta, sıkıntı içinde olan kişilere yardıma koşmamız gerektiğini, Peygamber Efendimizin bir Hadisi Şerif örneğiyle anlatan bu sahne, yüreklere dokunan etkisiyle, tüm seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreklere dokunan sahne…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz