Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm korkusu nasıl yenilir?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ölüm korkusu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Hatipoğlu, "Ölüm korkusu nasıl yenilir?" sorusunu cevaplarken Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) girişimine de değindi.

"ÖLÜMÜ YENMENİN YOLU ÖLÜMÜ AŞMAKTIR"

Hatipoğlu,mümin insanın ölüm korkusunu yenmesini değil, ölüme kendisini laması gerektiği belirtti. "Ölümü yenmenin yolu ölümü aşmaktır" dedi.

"TANKLA İKİYE BÖLMEK DEĞİL..."

"Sizin ölüm korkunuzu yenmeye değil, ölüme hazırlanmaya kendinizi yakınlaştırmanız gerekir. Ölümü yenmenin yolu, ölümü aşmaktır. Ölümü aşmanın yolu teslimiyettir. Ölümü aşmanın yolu, ölüme hazır olmaktır, namaz kılmaktır, merhamet etmektir, karınca incitmemektir. Ama gerçekten karınca incitmemektir. Karınca yuvası bozmamaktır. İnsanları tanklarla ikiye bölmek değil. Şehit olmuş olan bir insanın önünde 3 yudum suyu içerken 'Ben sünnet uyguluyorum' diyecek kadar vahşileşmemektir. Bu tür insanlar ölümü ebediyen yenemeyecektir. ölüm onları yenecektir. Çünkü ölüm onların azaba kavuşması için bir olacaktır. Temiz olman, ihlâslı olman, samimi olman, sineği incitmemen hakikaten gerektir. Ama sözde değil gerçekte. Ölümü yenmenin yolu, Şeb-i Arus gibi yani evlenme gecesi gibi Mevlana'nın dediği gibi ölüme hazır olmaktır."

ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm korkusu nasıl yenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz