Ali Babacan'dan yerli otomobil açıklaması

A Haber'e konuşan eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan, gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Babacan, yerli otomobil üretilmesine yönelik girişimlere ilişkin soruya karşılık, Türkiye'nin halen önemli bir otomobil üreticisi olduğunu söyledi.

''TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM''
Türkiye'de üretilen otomobillerin yüzde 80-90'ının ihraç edildiğini, buna karşılık Türkiye'de kullanılan otomobillerin yüzde 85'inin ithal olduğunu belirten Babacan, Türkiye'nin kendi markasıyla otomobil üretmesinin önemli bir adım olduğunu ifade etti.

''YÜZDE 100 ŞU ÜLKENİN MALI DİYE BİR ŞEY YOK''

"Son açıkladığımız yerli otomobil projesiyle ilgili belki iletişimle alakalı bazı sorunlardan bahsedilebilir ama projenin özüne indiğinizde bu bir yerli marka çabasıdır. Bu çok önemlidir. Uçakta, otomobilde olsun Türkiye'nin artık kendi markasını, yerli üretimini gerçekleştirmesi önemlidir. Yerli derken, artık dünyada yüzde 100 şu ülkenin malı diye bir şey yok. Teknolojide küreselleşmiş bir dünyadan bahsediyoruz. Önemli olan bütün bunların yöneticisi, işin sahibi olabilmek."
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Babacan'dan yerli otomobil açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz