Ankara patlamasında kullanılan otomobilin sahibi gözaltına alındı

Ankara patlamasında kullanılan otomobilin sahibi ve otomobili satan galericiler Şanlıurfa’da gözaltına alındı.

Ankara patlamasında kullanılan otomobilin sahibi ile eşi ve otomobili alıp patlamayı gerçekleştirdiği iddia edilen şahsa satan 4 kişi Şanlıurfa'da gözaltına alındı. Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde olduğu öğrenilen otomobilin sahibi 70 yaşındaki kadın ile eşi gece saatlerinde gözaltına alındı. Şahısların ifadelerinde otomobili Şanlıurfa merkezde bulunan bir oto galericiye sattıklarını söyledikleri öğrenilirken, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, oto galeriye operasyon düzenledi. Operasyonda M.A.D.,N.B.,İ.D. ile A.D. gözaltına alındı. Şahıslar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülürken işyerinde arama yapılarak kamera kayıtları incelendi.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen şahısların otomobili yaklaşık 20 gün önce bir kişiye sattıklarını söyledikleri öğrenirken polisler, otomobili satın alan şahısın bilgilerine satışta düzenlenen evraklardaki eksiklikler nedeniyle ulaşmakta zorluk çektiği ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. Ayrıca otomobilin 25 Şubat'ta Şanlıurfa'dan Diyarbakır'a götürüldüğü iddia edildi.
Otomobili alan şahsın devrini üzerine almadığı ve bir miktar para verdikten sonra yaklaşık 6 bin lirayı ise sonradan vereceğini söylediği iddia edildi. Satılan otomobilin beyaz renkli 1994 model BMV olduğu belirtildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara patlamasında kullanılan otomobilin sahibi gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz