Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da bayrak yasağına Türklerden tepki

'de 15 Temmuz gerçekleşen darbe girişimini protesto etmek amacıyla sokaklara çıkan, evlerine, işyerlerine Türk bayrağı asan vatandaşlarımıza karşı lı siyasilerden tepkiler yağıyor.

Başbakanı Cristian Kern, Dışişleri ve Entegrasyondan Sorumlu bakan Sebastian Kurz, Adalet Bakanı Wolfgang Brandstetter, İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka başta olmak üzere iktidar partisi ve muhalefet partileri dahil tüm siyasi partiler Türk vatandaşlarının darbe girişimine karşı yaptıkları protesto gösterilerini eleştirdiler. Siyasiler 'deki iç siyasetin Avusturya topraklarına taşınmaması gerektiği yönünde lamalarda bulundular.

BELEDİYE BAŞKANI TÜRK BAYRAĞINI YASAKLADI
Siyasilerin bu çıkışları sürerken Wienerstadt Belediye Başkanı Klaus Schneeberger daha radikal bir çıkış yaparak Şehrimizde Türk bayraklarının evlere, balkonlara asılmasını istemiyoruz dedi.

Belediye evleri, Kooperatifler ve diğer apartman yöneticilerine açık bir mektup yazan Schneeberger evlere ve balkonlara asılan Türk bayraklarının kaldırılmasını istedi. Türk bayrağı asılmasının Türkiye siyasetinin Avusturya'ya taşınması anlamına geldiğini söyledi.

TÜRKLER TEPKİLİ
Bayrak yasağına karşı görüşlerini belirten Türkler, Schneeberger ve diğer siyasilerin karşı çıkışına inanamadıklarını söylüyorlar. DHA muhabirine konuşan Ali Balcı, Volkan Korkmaz, Songül Görgülü, Hava Kılıç ve Selma Demir demokratik bir ülke olan Avusturya'da bayrak yasağının kabul edilemeyeceğini belirttiler ve Biz bayrağımızı her yerde her şartta dalgalandırırız dediler.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Avusturya'da bayrak yasağına Türklerden tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz