'lı çift kına gecesini demokrasi nöbetinde geçirdi

Darbe girişiminden sonra 'nin her ilinde başlatılan Demokrasi nöbetinin son gecesinde 'da renkli görüntüler yaşandı. Kına gecesini önce aileleri ile kutlayan Zeynep-İdris Işık çifti, daha sonra Demokrasi nöbetine katılanlarla bu mutluluğunu birlikte yaşadı.

'da, Valilik kavşağında 28 gündür süren Demokrasi nöbetinin son gecesinde konuşan Vali Ahmet , bu nöbete katılan herkese teşekkür ederek, "Samimiyetimle söylüyorum, 15 Temmuz gecesinden itibaren o ilk günkü aşkla, şevkle ve cesaretle 'nin her meydanında olduğu gibi sizler de buradasınız" dedi. Ellerinde bayraklarla meydanı dolduran kitleye seslenen Vali Deniz, "Hepimiz biliyoruz, Fetullahçı terör örgütünü destekleyenlerin amacı gayet iyi biliyoruz. Onlar zannettiler ki, bu darbe girişimi karşısında bu millet susacak. Bu millet sussa bu toprak susmaz. Bu toprak sussa toprağın altındaki şüheda susmaz. Şühedanın şehitlerimizin susmadığı yerde bu millet susar mı? Bu millet susmamalı, susmayacak" diye konuştu.

KINA GECESİNİ SON NÖBETTE GEÇİRDİLER
Kına gecesini Demokrasi nöbetindeki kitlenin arasında geçiren Zeynep-İdris Işık çifti, alkış yağmuruna tutuldu. Daha önce de Demokrasi nöbetine katıldığını belirten İdris Işık, "15 Temmuz'dan bu yana ailemle Demokrasi nöbetini tuttuk. Mutlu günümüzde de buraya gelmeyi bir görev bildik. Reisi yalnız bırakmamak için buradayız. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Herkesin darbe girişimine gösterdiği tepki ortadadır. Mutluyuz. Kına gecesini ailemizle geçirdikten sonra soluğu Demokrasi nöbetinde aldık. Son günü kaçırmamak için kına gecesindeki törenin ardından alana geldik" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman'lı çift kına gecesini demokrasi nöbetinde geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz