ARKADAŞINA GÖNDER Binali Yıldırım "Yüksek fatura için önlem alındı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Binali "Yüksek fatura için önlem alındı"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali , bu gece itibariyle tanışacağımız 4.5G sinin ayrıntılarını A Haber canlı yayınında anlattı. Meclis bahçesinde A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Yıldırım, merakla 4.5G'yi bekleyen teknoloji severlere 5G müjdesini de verdi.

"CEBİNE GÜVENEN HIZ YAPSIN"

En az 20 milyon civarında cep telefonu yıl sonuna kadar 4.5G ile uyumlu çalışır halde olacak. Bu da abone sayısının üçte birinden fazla demek. Hızda bir sınırlama yok. Gidebildiğiniz kadar hızlı gidebilirsiniz ama vatandaş unutmasın, bunun bir bedeli var. Çok hızlı giderseniz yakıtınız erken biter, kararında giderseniz yakıtınız daha sonra biter. Bu da onun gibi bir şey. Cebine güvenen, parasına güvenen istediği kadar hızlansın.

"YÜKSEK FATURA İÇİN ÖNLEM ALINDI"

Bilgi leri ve Kurumu bir karar aldı; faturalara bir sınırlama getiriyor. Sınırlamadan kastımız şu: Herhangi bir bedele eriştiğinde uyarı mesajı gelecek. Böylece mağduriyetlerin önüne geçmek hedeflenmiş olacak.

"5G DAHA YERLİ OLACAK"

5G'nin tarihi de çok uzak değil. En fazla 4-5 sene içerisinde insanlar 5G ile de tanışmış olacak. Kesinlikle 5G, 4G'ye göre daha fazla yerlileşmeyi sağlayacak.

arkadaşına gönder
31.3.2016

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.