Darbe girişimi si hastane acil servisinde bunlar yaşandı

Darbe girişimi sinde Çengelköy'de bir hastanenin acil servisinde yaşananların görüntüleri ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi sinde askerlerin vatandaşların üzerine kurşun yağdırdığı ilçelerden biri de Çengelköy olmuştu. Çengelköy'de bulunan Kuleli Askeri Lisesi'nden çıkan darbeci askerler, direnen vatandaşa kurşun yağdırmıştı.
O gece Çengelköy'de bir hastenin acil servisinde yaşananlar, güvenlik kameralarına yansıdı. Hastanede yaşananlar, Çengelköy'de olayların şiddetini de ortaya koydu.
Görüntülerde 02.00 sıralarında hastaneye yaralılar ardı adında geliyor.Hastane acil servisinde alınan görüntüler o gece yaklaşık 65 - 70 arasında yaralının geldiğini ortaya koyuyor. Hastane içerisinde , hemşireler, yardımcı personeller ve yönetimin yaralılara yardım etmek için koşuşturdukları gözlerden kaçmıyor. Doktorlar bir yandan gelen yaralılara yardım etmeye çalışırken, bir yandan gelecek olan yaralılara da gereken yardımı ve desteği verip veremeyeceklerinin telaşı içine giriyorlar. zaman yetersiz kalan sağlık personelinin yardımına hasta yakınları yetişiyor. Kimi hasta yakını serum tutarken, kimi de pansuman için sargı bezi getiriyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe girişimi gecesi hastane acil servisinde bunlar yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz