Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feci öncesi helikopter böyle görüntülendi

Giresun’un Alucra ilçesine bağlı Çakrak Köyü ve Tohumluk yaylası kırsalında yoğun sis ve koşulları nedeniyle düşen Skorsky tipi helikopterin feci öncesinde havadaki görüntüsü cep telefonuyla görüntülendi.

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Çakrak Köyü ve Tohumluk yaylası kırsalında yoğun sis ve koşulları nedeniyle düşen Skorsky tipi helikopteri ilk hattı 156'ya bildiren vatandaş o anları ve jandarma ile konuşmalarını anlattı. Feci öncesinde helikopterin havadaki görüntüsü cep telefonuyla görüntülendi.

Tohumluk yaylası tarafından bir helikopterin alçalarak geldiğini gördüğünü belirten Nurettin Aydın, "Bende o an yanımda olan oğluma espri olsun diye 'oğlum kafanı eğ bize çarpacak' gibi sözler söyledim. Daha sonra yine oğluma 'bu sahneyi daha yakalayamazsın videoya çek' dedim. O sırada helikopter üzerimize geldiği esnada taflanlı tepe yaylası istikametine geldi ve olduğu yerde bir miktar yükselmeye başladı fakat bu sırada sanki helikopterde bir sıkıntı var gibiydi, sanki inmeye yer arıyor gibiydi. Biraz daha yükseldi, sise girdi ve o anda helikopterden acayip bir ses geldi ve helikopterin düştüğünü düşündük çünkü net göremiyorduk sise girmişti" dedi.

"O an elimde ki işlerimi bıraktım ve 156 Jandarma'yı aradım" diyen Aydın,"Jandarma'yı aradığımda nere olduğunu sordum karşımda ki ' Giresun Jandarma ' olduğunu söyledi bende dedim ki, arkadaşlar şuanda ben Alucra Çakrak köyü, Yeniköy yaylasından arıyorum ve bir helikopterin o istikamette düştüğünü söyledim. Santralde görevli olan arkadaş ise ' ciddi olamazsın?' gibi tepki gösterdi. Farklı bir ihbar yapıldığını düşündüğünü anladığım için bende dedim ki, arkadaşım ben normal bir vatandaşım yayladayım ve gördüğümü anlatmaya çalıştığımı söyledim. Konuşmadan sonra olay yerine gittim ama biraz geç olmuştu gittiğimizde ise askerler yolumuzu kesti ve araçları bırakmamız gerektiğini söyledi ve yağmurlu bir hava olduğu için geri döndüm" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Feci kaza öncesi helikopter böyle görüntülendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz