Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam düşmanları halkın üzerine böyle açtı

'nın Kazan ilçesinde bulunan 4. Ana Jet Üs Komutanlığına (cı Hava Üssü) giderek uçakların kalkmasına engel olmak isteyen vatandaşların üzerine İslam ve millet düşmanı darbeci hainler açtı.

'nın Kazan ilçesinde bulunan 4. Ana Jet Üs Komutanlığına giderek uçakların kalkmasına engel olmak isteyen vatandaşların üzerine asker açtı. Darbe girişiminin haber alınmasıyla birlikte akın belediye önüne gelen vatandaşlar buradan ellerinde bayraklarla Akıncı Mahallesinde bulunan 4. Ana Jet Üs Komutanlığına gitti. Darbe girişiminde kullanılan helikopter ve uçakların Kazan'daki 4. Ana Jet Üs Komutanlığından kalktığının duyulması üzerine Kazanlılar yaklaşık 2 bin kişilik kalabalık bir grupla giderek Üs Komutanlığının Nizamiyesi önünde toplandılar.

Uçakların kalkmasının engellenmesini isteyen halkın içeri girmesine izin vermeyen askerler halkın dağılmasını istedi ve sürekli havaya uyarı ateşi açtılar. Bir helikopterden kalabalığın üzerinde uzun süre alçaktan uçuş yaptı. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre nizamiyenin yanındaki bir iş makinesine binen bir kişi nizamiyeden içeri girmek istediyse de vatandaşların müdahalesi sonucu durduruldu. Kalabalık dağılmayınca da askerle halkın üzerine ateş açtı. Olayda çok sayıda vatandaş yaralandı ve hayatını kaybetti.

ARKADAŞINA GÖNDER
İslam düşmanları halkın üzerine böyle ateş açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz