Alev alan dev 3 dakikada söndürüldü!

Havalimanı’nda kurulan Simülatörü Eğitim Tesisi’nde, olası uçak yangınlarını önlemek için itfaiye ekipleri eğitilmeye devam ediyor.

Sürekli olarak devam eden eğitimlerde yanan uçağa müdahale eden itfaiye ekipleri, 3 dakika gibi kısa bir sürede ı kontrol altına almayı başarıyor.
Havalimanı'nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından 2013 yılında kurulan Yangın Eğitim Simülatöründe olası kaza ve yangınlar için sivil savunma ve itfaiye ekipleri eğitim görüyor. Türkiye'de ilk eğitim merkezi olma özelliği taşıyan simülatörde, pistte bulunan uçağın motor ve gövde kısmında çıkarılan kontrollü yangına ilk müdahale kısa sürede yapılıyor. Uçakta çıkan ilk alevin ardından harekete geçen itfaiye ekipleri, yanan uçağa özel köpüklü sistemlerle müdahale ederek 3 dakika içerisinde yangının büyük bir kısmını kontrol altına alıyor. Uygulamalı eğitime itfaiyenin yanı sıra sivil savunma ekipleri de katılıyor. Atatürk Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri de katıldıkları "Uçak Yangın Simülatör Eğitimindeki o anları görüntüledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Alev alan dev uçak 3 dakikada söndürüldü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz