'da termometreler 38 dereceyi gösterdi

'da termometreler 38 dereceyi gösterince vatandaşlar kendilerini sahil kenarlarına attı. Sıcak dan bunalan köpekler boğazın serin sularında yüzerken, kuşların ise süs için yapılan fıskiyeden su içtikleri görüldü.

sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile sıcak havadan bunalan vatandaşlar kendisini sahil kenarına attı. Genç yaşlı her yaştan insanın geldiği Beşiktaş Bebek'te, kimileri e girerken kimileri de evcil köpeklerini serinlemesi için boğazın serin sularına bıraktı. Ağaç gölgesinde serinleyenlerin de olduğu sahil parkında, sıcaktan bunalan kuşlarında süs için yapılan fıskiye alanından su içtiği görüldü.
Köpeğini serinlemesi için deniz kenarına getiren Yiğit Kaya, her hafta köpeğinin yüzmeye geldiğini ifade ederek, "Biz daha sezonu açamadık. Önce köpeği sokuyoruz. Deniz sefası yapıyor" dedi.
Sıcaktan bunalan Kemal Cindare ise denize girmeyi tercih ettiğini ifade ederek, " Denizi seviyoruz. Küçüklüğümüzden beri yüzüyoruz. Sıcaktan yazdan bunaldık buraya geldik. 80 yılın sıcağı gelmiş dediler o sıcak bizi bunalttı yani" diye konuştu.
Eşi ve küçük kızı ile birlikte denize gelen Ceren Öner ise, " Sahile geldik hava çok sıcak. Serinleyip güzel bir zaman geçirmek için geldik. Yarım saattir buradayız. Her hafta sonu buraya geliyoruz. Kızım bunaldı sıcaktan. Kendisi su ile oynamayı da çok seviyor" şeklinde konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da termometreler 38 dereceyi gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz