Termometreler 45 dereceyi gösterdi

’nin en sıcak illeri arasında yer alan ’da 45 dereceye ulaşan sıcağa dayanamayanlar serinlemek için ağaç diplerine ve derelere ediyor. Özellikle hem oruç tutup hem de çalışmak zorunda olanlar mesaiden sonra iftar saatini serin yerlerde bekliyor.

Meteoroloji verilerine göre 1940 yılından sonra kaydedilen en yüksek sıcaklığın 76 yıl sonra kaydedildiği belirtilirken adeta çöl sıcaklarının yaşandığı 'da gündüz saatlerinde deyim yerindeyse hayat duruyor.
Aydın Valiliği tarafından kronik rahatsızlığı bulunanlar ve hamilelerin idari izinli sayıldığı Aydın'da vatandaşlar İkizdere Barajı'nın kapaklarından sızan su ile serinlemeye başladı. Şehir merkezinde sıcaklık 45-50 derece hissedilirken vatandaşlar şehirden 15 kilometre ileride İkizdere Barajı'nın önünde buz gibi suda serinlemenin keyfini çıkarmaya başladı.
Şehir merkezindeki sıcaktan bunalıp İkizdere Çayı'na serinlemeye gelen vatandaşlardan Mehmet Sarıkaya, son günlerdeki sıcaklığa tahammül etmenin çok zor olduğunu belirterek "Şehir merkezi adeta yanıyor. Oruçla birlikte sıcakları tahammül etmek zor oluyor. Biz de işimizi bitirip İkizdere çayına geliyoruz. İftar vaktine kadar burada serinleyip daha güzel vakit geçiriyoruz" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Termometreler 45 dereceyi gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz