'daki 'lı hainlerden yeni oyun daha!

lı milletvekili , 'nın olası yeni bir hava harekatına karşı terör örgütü 'nın 'daki kamplarına Irak bayrağı asmaya başladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 2.5.2017 17:16
Sincar'daki PKK'lı hainlerden yeni oyun daha!

Terör örgütü 'nın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin () muhtemel ikinci bir hava harekatından kaçabilmek için 'ın kuzeyindeki Musul'a bağlı ilçesinde bulunan kamplarına "Irak bayrağı" astığı belirtildi.

Irak Parlamentosu Ezidi Milletvekili Dr. Macid , AA muhabirine yaptığı açıklamada, PKK'lı teröristlerin Türkiye'nin hava saldırılarından korunmak için askeri kampları üzerinde Irak merkezi hükümetine ait bayrakları dalgalandırmaya başladığını ifade etti.

TÜRK JETLERİNDEN KORKAN PKK'LI HAİNLERDEN BAYRAK OYUNU

Şengali, PKK'nın Sincar'daki "bayrak oyunu"na ilişkin şunları söyledi:

"PKK'nın Şengal'deki (Sincar) askeri kamplarında Irak bayrağını göndere çekmesinin arkasında iki neden var. Birincisi Türkiye'nin düzenleyeceği olası ikinci bir hava saldırısına karşı kendilerince yeni bir taktik geliştirip, bundan korunmaya çalışıyorlar. İkinci neden ise Haşdi Şabi'nin (İran destekli Şii milis gücü) bölgedeki ajandasını hayata geçirmektir. Onlar (Haşdi Şabi ve PKK) bölgede iki müttefik gibi hareket ediyor. Irak bayrağının asılması, aralarındaki anlaşmayı en iyi şekilde belgeliyor."

"IRAK MERKEZİ HÜKÜMETİ SESSİZ KALMAMALI"

Sincar'daki bayrak meselesini Irak merkezi hükümetine ilettiklerini belirten Şengali, "Terör örgütü bir grubun Irak bayrağını kullanmasına sessiz kalmamaları gerektiğini söyledik." dedi.

Sincar'daki Peşmerge Komutanı Kasım Şeşo, dün AA muhabirine yaptığı açıklamada, TSK'nın Sincar'daki PKK lerine düzenlediği hava saldırısından sonra örgütün kamplarını değiştirmeye veya sayılarını azaltmaya başladığını söylemişti.

TSK, 49 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRMİŞTİ

TSK, 25 Nisan'da düzenlediği hava harekatıyla, terör örgütü PKK'nın "ikinci Kandil" yapmaya çalıştığı Irak'ın kuzeyindeki Sincar Dağı ile Suriye'nin kuzeydoğusunda yer alan Karaçok Dağı'ndaki hedefleri vurmuştu.

Hava harekatlarında Sincar Dağı bölgesinde bulunan //PKK kamplarında 40'tan fazla teröristin, Karaçok Dağı bölgesindeki PYD/YPG/PKK üslenme alanında da 4'ü üst düzey olmak üzere 49 örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirilmişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincar'daki PKK'lı hainlerden yeni oyun daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz