Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fen Lisesi 12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

Aşağıda göreceğiniz 12. Sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemi ile karne döneminde alacağınız başarı belgesini ortalama aldığınız puanları yazarak hemen öğrenebilirsiniz. Bu sistem 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına uyumlu hazırlanmıştır.

Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı Nasıl Çalışıyor?

Takdir Teşekkür Hesaplama aracı ile karne döneminde alacağınız başarı belgesini öğrenmek oldukça basit. Aşağıdaki derslerin sağ tarafında bulunan boşluğa ortalama puanınızı yazınız. Daha sonra "Hesapla" butonuna basınız.

Fen Lisesi 12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı

NOT: Bu hesaplama aracı 2015-2016 eğitim yılı ve sonrasına (2021-2022 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Puanını boş bıraktığınız dersler için hesaplamalarda 0 puan kullanılacaktır.
 • Ortak Dersler
  Ortalama
  Saat
  Ağırlık
 • Seçmeli Dersler
  Ortalama
  Saat
  Ağırlık
 • En fazla 4 saat ders seçebilirsiniz.
 • Diğer Dersler (Varsa)
  Ortalama
  Saat
  Ağırlık

12. SINIFTA TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

Ara dönem ve yıl sonunun gelmesi ile birlikte milyonlarca öğrencide karne heyecanı başlıyor. İlköğretim 12. Sınıf öğrencileri sınavların da sona ermesiyle açıklanan notlarını öğrenir öğrenmez takdir teşekkür hesaplama işlemlerine başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) göre başarı belgeleri için belirli koşullar koyulmuştur. Ancak bu koşulları sağlayan kişiler takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazanmaktadır.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR ALMAK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı, takdirname ve teşekkür belgeleri için belirli koşullar belirlemiştir. İlk olarak bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmek için Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı almaması gerektiğini söyleyebiliriz. Ortalama ders puanları bu şartlara uyan kişiler en kötü ihtimalle teşekkür belgesi alabilmektedir. 12. Sınıf öğrencilerinden ortalama puanı 70.00 - 84.99 arasında olanlar "Teşekkür Belgesi", 85.00 puan üzeri olanlar ise takdirname almaya hak kazanmaktadır.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA ARACI E-OKUL İLE AYNI SONUCU VERİYOR

12. Sınıf takdir ve teşekkür hesaplama sistemi E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile aynı sonucu vermektedir. Yani bu araç ile yaptığınız hesaplamanın ardından ortaya çıkan sonucun doğruluğu E-okul ile birebir aynı olacaktır.

Ders ortalamanızı hesaplamak için yazılı, performans vb. notlarınızı alt alta girin.
Not: Ondalık ayraçı nokta (.) işaretidir.

Hesapla İptal
SON DAKİKA