İş dünyası yeni kabine için ne dedi?

 • 1
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?


Yeni kabineyle ilgili ilgili iş dünyasından umut verici mesajlar geldi.İşte o mesajlar;

'TÜRKİYE YENİ HÜKÜMET DÖNEMİNDE DE HEDEFLERİNE İSTİKRARLA DEVAM EDECEK'

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Başbakanlığında kurulan 65. Cumhuriyet Hükümeti ülkemize, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Başta ekonomimize yönelik olmak üzere yeni projeler ve reform hamleleriyle Türkiye'nin sahip olduğu büyük hedeflere doğru bu Hükümet döneminde de istikrarlı bir şekilde yoluna devam edeceğine inanıyoruz. Geleceğin daha güçlü ve huzurluTürkiye'si için odağında üretimin ve sanayinin olduğu bir ekonomi anlayışı büyük önem taşımaktadır. İstanbul Sanayi Odası olarak, nitelikli bir ekonomik büyüme ve sanayi üretimi için bugüne kadar olduğu gibi yeni Hükümetimizle de diyalog halinde olmaya ve çözümün bir parçası olacak şekilde işbirliğine önem vermeye devam edeceğiz. Küresel ve bölgesel sorunların giderek arttığı bir dünyada, ülkemizin yarınlarının bugünden daha iyi olması hepimizin ortak arzusu olmalıdır. Bu arzu eşliğinde Başbakan Binali Yıldırım'ı ve Bakanlar Kurulu Üyelerimizi kutluyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

 • 2
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?


'HIZLI BİR EKONOMİK REFORM HAREKETİNDE YENİ BAŞLANGIÇLAR OLUŞTURACAĞINA İNANCIMIZ TAM'

İTO Başkanı Çağlar, Binali Yıldırım'ın Başbakanlığında kurulan yeni hükümete başarı dileyerek, "Özel sektör olarak 65. Hükümet'in, girişimciliği her şeyin önüne koyacak hızlı bir ekonomik reform hareketinde yeni başlangıçlar oluşturacağına inancımız tam. Hükümetimizin de iş dünyamızın da masasında yüklü bir ajanda var." ifadesini kullandı.

"Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinde Başbakanımız Binali Yıldırım'ın reform projeleriyle, yatırım ufkumuzu geliştirecek her kararın arkasında önce iş dünyası olarak biz olacağız" diyen Çağlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevini yeni kabinede de sürdürecek olan Bülent Tüfenkci ile ekip sinerjisi içinde yeni fikirleri hayata geçirmeye devam etmeyi arzu ettiklerini kaydetti.

 • 3
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?

'YENİ TÜRKİYE' HEDEFİYLE ÜLKEMİZİN KALKINMADA HIZLANACAĞINI DÜŞÜNÜYOR'

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni kabineyi açıklamasının ardından yazılı bir açıklama yayımladı. Olpak, açıklamasında şunları kaydetti:

"AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapılan olağanüstü kongresinde genel başkanlığa seçilen ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kendisine 65. Hükümeti kurma görevi verilen, Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni kabineden dolayı kendilerini kutluyor ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.

Yeni kabinenin de istikrarla milletimize hizmet edeceğine ve icraatlarıyla adından söz ettiren Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'la yolumuzun açık olacağına inancımız tamdır.

İş alemi olarak, 25 çeyrektir devam eden pozitif büyümenin, yeni ekonomi yönetimiyle de süreceğini ve 'Yeni Türkiye' hedefiyle ülkemizin kalkınmada hızlanacağını düşünüyor, bu bağlamda Başbakanımıza ve yeni kabinemize tam destek veriyoruz."

 • 4
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?

"BAŞBAKANIMIZ İLE ÜLKEMİZİN İHTİYACI OLAN REFORMLARI YAPARKEN BERABER ÇALIŞACAĞIZ"

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, yeni hükümetten kazanımları koruyacak, ekonominin dönüşümünü sağlayacak programların uygulanmasını beklediklerini bildirdi.

Yeni kabineyi yaptığı yazılı açıklama ile değerlendiren Vardan, DEİK ailesi adına 65. Hükümetin ülkeye hayırlı olmasını dilediklerini kaydetti.

Türk iş dünyası olarak 2019 yılına kadar görev yapacak hükümetin, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu ikinci nesil reformları uygulamaya alırken, mevcut ekonomik reformlara da devam edeceğine inandıklarını aktaran Vardan, bugün Türkiye'nin bölgedeki en büyük ekonomi ve krizlerin ortasında bir güven, istikrar ve itibar adası olduğunu dile getirdi.

Vardan, yeni hükümetten kazanımları koruyacak, ekonominin dönüşümünü sağlayacak programların uygulamasını beklediklerini ve temenni ettiklerini ifade etti.

Hükümetlerin 2002 yılından bu yana ülkenin büyük dönüşümünü gerçekleştirme kararlılığında olduğunu gördüklerine dikkati çeken Vardan, "Yineliyoruz ki her biri birbirinden değerli yeni bakanlarımız ve kendisini icraatlarıyla yakından tanıdığımız Başbakanımız ile ülkemizin ihtiyacı olan reformları yaparken beraber çalışacağız. Bu vesile ile yeni Bakanlar Kurulumuzu bir kez daha kutluyor; ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 • 5
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?


'ARTIK EKONOMİYE YÖNELİP SÖZ YERİNE İŞ ÜRETMELİYİZ'

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "65. Hükümetin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni bakanlar kurulu listesinde çok fazla bir değişiklik yapılmadığını gözlemledik ve olumlu karşıladık. Yeniden Ekonomi Bakanı olan Nihat Zeybekçi ile önceki dönemde de beraber çalışmıştık. Kendisine güvenimiz tam. Çeşitli sorunlar nedeniyle kan kaybı yaşayan Türkiye ihracatının, Sayın Ekonomi Bakanımızın alacağı önlemlerle yeniden yükseliş trendine dönmesini umut ediyoruz. Türkiye'nin mutlu yarınları için siyasetin suni gündemini bırakıp, yeniden ekonomiye yönelmemiz, sözden çok iş üretmemiz gerekiyor" dedi.

 • 6
 • 10
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?
İş dünyası yeni kabine için ne dedi?

"YENİ DÖNEMDE İSTİKRARINI DEVAM ETTİREN VE DAHA HIZLI BÜYÜYEN BİR TÜRKİYE OLACAK"

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan ise yeni kabineyle birlikte yeni dönemde istikrarını devam ettiren ve daha hızlı büyüyen bir Türkiye'nin olacağını bildirdi.

Hükümetin ekonomide ve yapılan reformlarda isimlere bağlı kalmadığını ve istikrarın her zaman devam etmesi yönündeki kararlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu aktaran Doğan, yeni kabinenin daha hızlı sonuç alan bir kabine olacağının altını çizdi.

Açıklamada, Doğan'ın şu görüşlerine yer verildi:

"64. Hükümetten kalan mevcut ödevler, görevler vardı. Yeni açıklanan kabinede yer alan isimler ile bu görevlerin takipçisi olunacağı, sorumluklardan ve kırmızı çizgilerden vazgeçilmeyeceği ortaya konmuş oldu. Ekonomi Bakanı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Maliye Bakanı'nın tecrübeli ve konuya hakim isimler olması, programdan ve istikrardan taviz verilmeyeceğinin en somut göstergesi oldu.

Binali Yıldırım'ın yapmış olduğu projelerin yanı sıra icraata önem vermesi ve sonuç odaklı çalışıyor olması nedeniyle yeni kabinenin 2023 hedefleri doğrultusunda güçlü ve istikrarlı politikalar üreteceğine inanıyorum."

BİZE ULAŞIN