Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütü 'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca terör örgütü 'ya yönelik , Bingöl ve 'ta 175 timin katılımıyla 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu

İçişleri Bakanlığı, 17 Ağustos'ta Şırnak, Hakkari ve Van'da terör örgütü 'ya yönelik başlatılan 'Kıran' operasyonunun ardından 27 Ağustos'ta Mardin, Şırnak ve Batman'ı kapsayan 'Kıran-2' operasyonunu gerçekleştirdi.

Siirt ve Şırnak'taki Helekol ve Bestler Dereler'de 'Kıran-3' operasyonu 21 Eylül'de; Ağrı, Iğdır ve Kars'ı kapsayan 'Kıran-4' operasyonu ise 24 Eylül'de başlatıldı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu

Bu operasyonlar sürdürülürken, bugün de , Bingöl ve 'u kapsayan 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı. Terör örgütünün kış üslenmesi hazırlıklarını bertaraf etmek, hareket kabiliyeti daralan teröristleri etkisiz hale getirmek, örgütün komuta kontrol sistemini parçalamak ve haberleşme ağını çökertmek, teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engelleyerek, takviye edilmesini önlemek amacıyla operasyonun düzenlendiği belirtildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu

Jandarma, polis özel harekat ve güvenlik korucularıyla birlikte 175 operasyonel tim ve 3 bin kişilik personelin operasyona katıldığı kaydedildi. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başol'un yönettiği operasyonda, sarp ve kayalık arazilerdeki teröristleri etkisiz hale getirmeye çalışan timlere insansız hava aracı (İHA) ve ATAK helikopterleriyle de havadan destek veriliyor.

SON DAKİKA