Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine ilk koştu! ve 'de!

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

BAŞBAKAN YILDIRIM: TÜRKİYE BÜTÜN VARLIĞIYLA DEPREMZEDE KARDEŞLERİNİN YANINDA

Başbakan Yıldırım, 'taki depreme ilişkin, "'nin bütün varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Irak halkının ihtiyaç duyacağı bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiştir." dedi. Başbakan Binali Yıldırım, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin, Kuzey Irak'ta merkez üssü olan depremin acısını yüreğinde hissederek ilk dakikadan itibaren depremzede kardeşlerinin yanında olmak için harekete geçtiğini belirtti. Türk Kızılayı'nın yardım konvoyunun yolda olduğunu bildiren Yıldırım, şunları kaydetti:

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

"İLK YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI"

"Depremi yaşayan kardeşlerimize büyük geçmiş olsun diyor, hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bilvesile 'nin bütün varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. acısını yaşayan kardeş halkının ihtiyaç duyacağı tıbbi ve gıda yardımı başta olmak üzere bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiş, ilk yardım konvoyunu yola çıkarmıştır. Allah'tan dileğimiz daha fazla can kayıplarının yaşanmamasıdır. Bu büyük acıyı yaşayan kardeş Irak halkına ve yönetimine ve Kuzey Irak yönetimine derin üzüntülerimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Depremi yaşayan kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun."

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

TÜRK KIZILAYI IRAK'TAKİ DEPREM BÖLGESİNE İLK ULAŞAN EKİP OLDU

Türk Kızılayı, merkez üssü 'ın Halepçe ilçesi olan 7,2 büyüklüğündeki sonrası bölgeye ulaşan ilk yardım ekibi oldu. Türk Kızılayı, en kısa zamanda depremzedelerin yardımına koşmak için olayın ardından bölgeye harekete ederek, yıkımın en çok meydana geldiği 'nin Derbendihan ilçesine ulaştı.

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

TÜRK KIZILAYI BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU, İNSANİ YARDIM DAĞITTI

İlçede, sebebiyle onlarca ev hasar görürken, birkaç bina da yıkıldı. Bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşu olan Türk Kızılayına bağlı öncü ekip bölgede incelemelerde bulunarak evleri zarar gören ailelere beraberinde getirdikleri insani yardım malzemelerini dağıttı.

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

AA muhabirine konuşan Türk Kızılayı Operasyon ve Lojistik Sorumlusu Oğuzhan Demir, ekip olarak öncelikle insanların durumunu ve hasar gören binaları tespit edeceklerini ardından teyakkuzda bekleyen ekiplerden destek isteyeceklerini söyledi.

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

"BÖLGEYE İNTİKAL EDEN İLK YARDIM KURULUŞUYUZ"

Demir, sözlerine şöyle devam etti: Bölgeye intikal eden ilk yardım kuruluşu olarak buradaki hasar tespitine başladık, insanlarla görüşüyoruz. Beraberimizde getirdiğimiz bir tır gıda, uyku tulumu ve battaniye gibi ihtiyaç malzemelerini dağıtacağız. Çok şükür depremin şiddetinden ötürü korkulduğu kadar bir hasar olmadığını gördük. Her duruma karşı hem 'ta hem de 'de hazır bekleyen ekiplerimiz ve yardım malzememiz var, gerektiği takdirde intikal ettireceğiz.

Yine ilk Türkiye koştu! AFAD ve Kızılay Süleymaniye'de!

Öte yandan, Derbendihan ilçesinde yaşayan Taha Salih Muhammed, depremde iki katlı evinin yıkıldığını belirterek, "Evde beş kişi yaşıyorduk. sırasında panikle dışarı kaçıp canımızı kurtardık." dedi. Muhammed "Çok şükür ölü ve yaralımız yok kendimizi dışarı attıktan saniyeler sonra da evimiz çöktü. Şimdilik eşim ve çocuklarımla beraber komşularımızda kalıyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN