Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

'da 'ye karşı yaptığı eylemle oğlu Mehmet'i 'nın elinden kurtaran Hacire anne, bağrı yanık diğer annelere örnek oldu. Dün 4 anne daha, HDP il binasının önünde oturma eylemi başlattı. Anneler "Çocuklarımızı almadan buradan gitmeyiz" diye isyan etti

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Eğil'e bağlı Göçerli Köyü'nde yaşayan Süleyman Çetinkaya (17), geçen cuma Diyarbakır HDP İl Başkanlığı'na geldikten sonra ortadan kayboldu. Oğullarının peşine düşen anne Fevziye Çetinkaya ve baba Şahap Çetinkaya, Süleyman'ın kandırılarak örgüte katılmak için dağa kaçırıldığını ve Suriye'ye götürüldüğünü öğrendi.

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Anne Fevziye Çetinkaya, geçen hafta HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını belirttiği oğlunu geri alan Hacire Akar gibi oturma eylemine başladı. Dün sabah eşi Şahap Çetinkaya ile diğer çocukları Hacire, Zekiye, Kader ve Muhammed Çetinkaya'yı da alarak HDP İl Başkanlığı önüne geldi.

HDP binası önündeki 'Çocuklarımızı geri verin' eylemi devam ediyor!

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Türkçe bilmediği için Kürtçe olarak "Ben çocuğumu istiyorum" diyen acılı anne, HDP ve 'ya tepki gösterdi. Oğlunu almadan HDP'nin önünden ayrılmayacağını belirten Fevziye Çetinkaya, "Çocuğumu bana versinler yeter. Benim çocuğumu burada saklamışlar ve götürmüşler. Çocuğumu bunlar kaybetti. Şeker ve tansiyon hastasıyım.

HDP önünde 4 aileden 'Evladımızı verin' nöbeti!

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Köydeki evimin kapısını kapattım, eşim ve çocuklarımla buraya geldim. Çocuğum gelmeden buradan gitmem. Kendi çocuklarına iş verip çalıştırıyorlar ama milletin çocuklarını dağa gönderiyorlar. Sinirlendim 'kapıyı kıracağım' dedim kapıyı kapattılar. Vallahi billahi çocuğumu HDP götürdü, bunlar götürdü" diye konuştu.

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Oğlunun geri getirilmesini isterken gözyaşlarına boğulan baba Şahap Çetinkaya ise, "Oğlum sürekli HDP İl Başkanlığına geliyordu. Geçen cuma günü saat 18.00'den sonra telefonuna ulaşılamadı.

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Pazartesi karakola gittim. Polisin yaptığı araştırma sonucunda, bir kadınla birlikte Mardin'den Suriye'ye göndermişler. HDP'lilerle görüştüm, 'bizim haberimiz yok' diyorlar ama yalan söylüyorlar. Çocuğum gelene kadar gitmiyoruz. Kendilerinin çocukları yok mu? Madem çok istiyorlar kendi çocuklarını göndersinler. Benim gibi fakir ve zavallı insanların çocuklarını gönderiyorlar. Bu kadar zulüm yapılamaz. Bu çocukları zor şartlarda büyüttük, okula gönderdik" dedi. Kardeş Muhammet Çetinkaya ise "10 gün sonra doğum günüydü. 18 yaşına basacaktı. Ağabeyimi bunlar kandırdı" dedi.

Yeter! Size verecek çocuğumuz yok

Çetinkaya ailesinin oturma eylemi devam ederken, 'da 5 yıl önce oğlu terör örgütü tarafından kaçırılan Remziye Akkoyun da HDP İl Başkanlığı önüne gelerek eylemi başlattı. Oğlu Azat Akkoyun'un 10 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırıldığını belirten Remziye Akkoyun, "En son geçen yıl bizi Irak'ta telefonla görüştürdüler. 'Oğlum evine dön' dedim, 'tamam anne geleceğim' diye yanıt verdi. Ona ceza verdiklerini öğrendik. Bu telefon görüşmesinden sonra bir daha kendisinden haber alamadık. Oğluma kavuşana kadar buradan ayrılmayacağım" diye konuştu.

SON DAKİKA