Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! sevinci

Milyonlarca vatandaş hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. AK Parti Sözcüsü , 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in milyonlarca kamu çalışanı ve emeklinin beklediği 3600 ek göstergenin çıkarılmasına ilişkin açıklamaları heyecan yarattı.

Giriş Tarihi: 31.10.2019 11:41 Güncelleme Tarihi: 31.10.2019 11:56
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 3600 ek gösterge sevinci

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in 3600 ek gösterge konusunda kararın verildiğini, yaklaşımlarının pozitif olduğunu söylemesi, milyonları heyecanlandırdı.

Polis, hemşire, din görevlileri ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili düzenleme için çalışmaların sürdüğünü anlatan Çelik, "Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok. Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir" dedi.

EMEKLİ VE İKRAMİYE KATKI SAĞLAYACAK

Memurların maaş hesabında kullanılan ölçütlerden birisi olan ek göstergedeki artış mevcut maaşları artırmakla birlikte asıl etkiyi emeklilik ikramiyesine ve emekli maaşına yapıyor. Ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak. Düzenlemenin 4 meslekte halen görev yapanların yanı sıra bu mesleklerden emekli olmuş kişileri de kapsaması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 3600 ek gösterge sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN