Daralma devam ediyor

2013 yılı son çeyreği itibariyle Türkiye otomotiv pazarında başlayan daralma 2014 yılı ilk dört ayı sonu itibariyle de hız kesmeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26.5.2014 08:49
2014 yılı ilk dört ayı sonunda toplam pazarda bir önceki yılın yine aynı dönemine kıyaslan % 25,47'lik bir daralma gerçekleşti.

Avia Kamyonları Türkiye Distribütörlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre, "Açıklanan veriler gösteriyor ki henüz bir toparlanma süreci başlamış değil. Döviz kurları her ne kadar gerilese de halen stabil bir durumun garantisi yok. Mevsimsellik gereği önümüzde yaklaşan bir düşük sezonun olması otomotivcileri düşündürüyor ve bu bağlamda satışları arttırmaya yönelik teşvik edici çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Bizler de Avia olarak 2014 yılında fiyatlarımıza henüz zam yapmış değiliz ve müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimler ışığında belirli bir süre daha mevcut uygulamamıza devam edeceğiz. Temel gayemiz "Paranızın Karşılığı" olarak nitelendirdiğimiz Avia Kamyonlarını tüm Türk tüketicisi beğenisine en uygun koşullar ile sunmaktır." şeklinde ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daralma devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN