Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Sulandırmayalım!

Esas olarak devlet görevlilerinin... Çoğunlukla bilgi toplamak veya yıldırmak... Bazen de sadist zevkler almak için... Devletin karanlık mekânlarına getirdikleri kişilere... Genellikle çeşitli araçlar kullanarak... Bedensel ve ruhsal acı çektirmelerine işkence denir...
Tabii bazı kişilerin, diğer insanlara yaptığı işkenceler de vardır. "Devlet işkencesi" ile "özel işkence" arasındaki en önemli ortak nokta... İşkenceciden kaçma veya ona karşı koyma imkânı olmayan, savunmasız bir kişinin (kişilerin) varlığıdır.
Bunun dışındaki kullanımlar mecazidir... Ve kan fışkırtan, kemik kıran, insanlıktan çıkaran, bazen akıl-hafıza kaybına yol açan gerçek işkence ile mecazi işkence birbirine karıştırılmamalıdır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN