AK Parti Genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıların ardında kim var? İlk akla gelen soru: PKK içinden bir grup mu, yoksa DHKP-C mi? Emniyet güçleri bunu yapanların izini muhakkak bulacaktır.
Biz olaya akıl yürütmeyle baktığımızda... PKK içinden bir grubun yapması pek mümkün gözükmüyor. Onlar şimdilik bekle-gör aşamasında. Herkes Ankara-İmralı ekseninde neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor.
Bu arada Hükümet çok akıllıca bir iş yaparak... Barış sürecine çelme takabilecek olan DHKP-C'nin üstüne gitti. Hücre evleri basıldı. Çok sayıda tutuklama gerçekleştirildi.
Biliyoruz: DHKP-C, vesayet rejiminin karanlık tarafıyla ilişkideydi. Ona vurmak, kafa çıkarmaya çalışan vesayetçilere vurmakla aynı şey...
Ayrıca, Sabancı Cinayeti sonrasında gördüğümüz gibi, Avrupa'daki kimi istihbarat örgütleriyle de bağlantısı vardı örgütün. Hâlâ da var.
Hükümet böyle yapınca... DHKP-C de "yıkılmadım, ayaktayım" mesajını vermek üzere saldırdı işte.
Özetle: Bu saldırı barış süreciyle doğrudan ilişkili değil. Hatta şöyle bir spekülasyon yapabilirim: Asıl bakılması gereken yer Ergenekon Davası! Yoksa Adalet Bakanlığı'na neden saldırsınlar?
Not: Ben bu yazıyı gazeteye gönderdikten sonra DHKP-C olayı üstlendi. Başbakan Erdoğan da, Ergenekon bağlantısının altını çizdi. Hayat, teoriyle doğrulandı diyebilir miyiz?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN