Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şöyle demiş: "Başbakan Erdoğan'ın ısrarlı vurgularına aynen katılıyorum:
Sandıktan gelen halktan gelir. Ve halktan gelen tartışılmaz." Yani Başbakan ile kendisi arasında paralellik kuruyor Yıldırım.
Peki, geçerli bir paralellik mi bu?
Elbette değil. Çünkü...
Başbakan tüm seçmenlerin yer aldığı muazzam bir havuzdan çıkıyor. Her siyasi görüşten, 18 ve üzeri her yaştan, her takımdan, her cinsten, her sınıftan, her zümreden insan var o havuzda.
Kulüp başkanları ise kongre üyelerinden oy alıyor. Belirli sayıda, sınırlı, adı sanı belli bir grup bu...
Hatırlayalım: Aziz Yıldırım (1469) rakibi Vefa Küçük'ü (1468) sadece "bir" oy farkla geçerek başkan seçilmişti 1998'de...
İki yıl sonraki seçimde ise Vefa Küçük oyunu 506 adet artırmasına rağmen, kendisinden 683 oy daha fazla alan Aziz Yıldırım'ı geçemedi.
Ne olmuştu da, fark birden açılmıştı?
Çünkü Aziz Yıldırım kendisine oy verecekleri kongre üyesi yapmıştı.
Şunu demek istiyorum: Kömür de dağıtsanız, havadan 600 lira da vaat etseniz, seçmen değişmez. Yüzünüze güler; sonra da başkasına oy verir. 50 milyon seçmeni, 60 milyona çıkaramazsınız.
Kongre üyeleri ise farklı: Kolayca manipüle edilebilen bir kitledir... Genel seçmene hiç benzemez.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN