Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şöyle bir öneriye ne dersiniz: "En yüksek yönetici ücreti, asgari ücretin 12 katından fazla olamasın."
Yani Türkiye'de asgari ücret 800 lira olduğuna göre... En yüksek yönetici ücreti de 9 bin 600 lira olacak demektir.
Elimde veri yok ama... Türkiye'de böyle bir referandum yapılsa... Halkın çoğunluğu "Evet" diyecektir.
Bu da nereden mi çıktı? Efendim olay gerçek... Sık sık referandum yapılan İsviçre'de bu soru aynen soruldu: "En yüksek yönetici ücreti, asgari ücretin 12 katından fazla olmasın... Evet mi, Hayır mı?"
Sonuç: İsviçrelilerin yüzde 65.3'ü "Hayır" derken, yüzde 34.7'si ise "Evet" cevabını verdi.
Acaba çoğunluk böyle bir yasayı neden istemedi? Yorumcular diyor ki: "Ülkede sürüyle yabancı şirket var.
Yönetici ücretlerini kısıtlamaya kalktığımızda, yabancı sermaye kaçacaktır. Çünkü o paraya kaliteli üst düzey yönetici bulmak mümkün değil. Böylece kaybeden yine İsviçre halkı olacak."
Peki, sosyalistler bu öneriyi niye ortaya atmıştı? Çünkü bir süre önce bazı CEO'ların asgari ücretin 200 katını aldıkları ortaya çıkmış... Bu da halkta homurtulara yol açmıştı. (Türkiye hesabına vurursak ayda 160 bin lira ediyor!)
Bir daha düşünün: Kısıtlama yapılsın mı, yapılmasın mı? Mesela o paraya Fatih Terim'i çalıştırabilir misiniz?YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN