Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Ey F.Bahçe Kongre üyesi!

Bugünlerde Galatasaraylıların en büyük eğlencesi, Aziz Yıldırım'ın kaç sarı-kırmızı şampiyonluk gördüğünü konuşmak: Yıldırım, Şubat 1998'de F.Bahçe Başkanı seçildi. O günden beri G. Saray tam 9 kez şampiyon oldu.
Buna karşılık Yıldırım, ancak 6 kez F.Bahçe şampiyonluğu görebildi. G.Saray'ın başarı oranı yüzde 50... Yıldırım'ınki yüzde 33...
Aziz Yıldırım 17 yıldır fasılasız F.Bahçe başkanı... Aynı süre içinde G.Saray 7 başkan değiştirdi.
Hani Tek Adam yönetimi istikrar ve dolayısıyla başarı demekti? Aslında yok böyle bir ilişki: İstikrarlı bir şekilde başarısız da olunabilir.
Çünkü Tek Adam'ın denetim- dışı kararlarıyla (yani kaprisleriyle) yönetilen bir kuruluş, ancak o adamın kuvvetli yönleri kadar başarılı olabilir.
Aziz Yıldırım da tesis yapan, kulübe para kazandıracak işlere girişen bir Tek Adam. Ancak futboldaki yetersizliği ispatlanmış durumda.
Fenerbahçe Kongre Üyeleri kendilerine şunu sormalı: "Ben bu adama oy vererek, kulübe iyilik mi yapıyorum, kötülük mü?"

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN