Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Hangi adalet?

Yabancı bir arkadaş sormuştu: "Sizde siyasetçilerin itibarı yerlerde sürünürken... Nasıl oluyor da aileler, siyasetçi olması için oğullarını-kızlarını var güçleriyle destekliyor?"
O zaman genç olduğum için anlatmam uzun sürmüştü. Şimdi olsa işim kolay: 7 Haziran'da seçilen milletvekillerinin ballı- kaymaklı durumunu örnek veririm; muhatabım şıp diye anlar.
Şu hale bakın: Dört ay içinde sadece 32 saat çalışmalarının karşılığı olarak dört yıllık sosyal güvenlik primleri Meclis bütçesinden ödenecek... Ayrıca kendilerinin ve birinci derecede yakınlarının tedavi masrafları da aynı bütçeden karşılanacak...
Bütün bunlar kılıfına, yani kanunlara uygun... Ancak bir ülkenin kanunlarla yönetilmesi... O ülkede adalet olduğu anlamına gelmez.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN