ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Aydınlat bizi yavrum

Ankara'da bir Gezi Partisi kuruldu, biliyorsunuz: GZP.
Gezinin kendisi İstanbul'da ama parti Ankara'da kuruldu, eh bu da eylemlerin "yurt çapına yayılmasının" yankısı olsa gerek.
Hatta "logo" olarak yeşil zemin üzerinde, kök salmış ağaç benzeri, kollarını iki yana açmış bir adam şekli seçtiler de, buna itiraz eden ve "bu olayda kadın nerede" diye soranlar onlardan ayrılıp, logosu kadınlı erkekli "Önce İnsan Partisi"ni bile kurdular...
GZP'yi parti olarak kabul edelim.
Etmeyeceksek, İçişleri Bakanlığı'na verdikleri dilekçenin mürekkebine yazık.
Yani bu eylemleri "Kemalist ayaklanma" olarak görmeyelim, kızıyorlar. Çağdaş yaşam, çevre bilinci, katılımcı alafortanfoni falan olarak görelim, büyük fikir adamı Osman Ulagay'ın ve muhalif medyanın bazı delişmen hatunlarının önerdikleri şekilde...
Evet, parti olarak kabul edeceksek, gezinin güzel insanlarının nerelerde olduklarını sormak da hakkımızdır.
Niçin iki aydır ağızlarından hiçbir laf duymadık?
Herhalde bir programları falan olsa gerektir.
Acaba belediye seçimlerine katılacaklar mı? Beyoğlu ilçesinden olsun bir aday göstermeyecekler mi? (Gezi parkı Beyoğlu ilçe sınırları içinde oluyor evladım, Cebeci'de değil... Kılıçdaroğlu İstanbul'un sağını solunu bilmiyor ya, belki siz de bilmezsiniz, gelince yabancılık çekmeyin. Fakat sizi uyarayım: Burası kalabalık, gürültülü ve pahalıdır, rahat edemezsiniz.)
Genel seçime herhalde gireceklerdir.
Ondan önce, cumhurbaşkanı adayları kimdir? Ya da kimi destekleyeceklerdir?
Siyasi parti iktidara gelmek için kurulur, gelmek istemiyorsa onun yerine turşu kurmak daha karın doyurucudur. Bunlar iktidara gelince neler yapacaklar?
Ortadoğu'da söz sahibi olmayı istemekten, The Economist dergisinin önerileri doğrultusunda vazgeçecekler mi?
Yoksa Angela Merkel'i sevindirip üçüncü köprüyü yıkacaklar, üçüncü havaalanı arazisini otlağa mı verecekler?
"Faiz lobisi yoktur" diyen büyük ekonomist Osman Ulagay'ı, Koç, Doğan ve Boyner gruplarının isteği doğrultusunda nasıl memnun edecekler?
Bak sonra ağabeyiniz kızıyor ha, "Erdoğan'a bir alternatif çıkaramadılar" diye hayıflanıyor.
Parti genel başkanı Reşit Cem Köksal evladım (bak bedavadan reklamını da yapıyorum), konuş da yayınlayalım.
Bizde 140 vuruş sınırlaması da yok, gerçi Osman ağabeyin sizler kolay anlayabilesiniz diye son eserini bir de twit şeklinde özetlemiş ama sen yeter ki konuş, biz tamamını yayınlarız.
Örneğin, resesyonla daralan dünya yatırım hacminde, yabancı sermayeyi çekmek için uygulayacağın politikalar nelerdir?
Osman ağabeyiniz "halka umut verecek, uzun soluklu, gerçekçi hedefleri olan bir muhalefet hareketi" istiyor. Sen halka, bir dahaki parçada C7 akoru yerine Gm akoru basmaktan başka nasıl bir vaatte bulunuyorsun?
Tövbe, "halk anayasası" istemiştin, anayasayı engelleyen Halk Partisi'ne bir serzenişte bulunmayacak mısın?
Yoksa bu işi rock konseri mi sandınız? Osman ağabeyiniz bile sizden tutarlı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN