Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir Ermeni vatandaş, Elmas Giragos, MHP'den Bakırköy Belediye Meclisi'ne adaylığını koymuş.
Bayan Giragos, "öteden beri MHP'ye sempatim var, Devlet Bahçeli'yi çok seviyorum" demiş.
MHP'nin bir başka Ermeni adayı da Narses Yeramyan.
Hrant Dink herhalde mezarında dönmüştür.
Bu yeni bir "Stockholm sendromu" örneği ya da yeni bir "korku ve Selanik" zaafı değilse, hayırlı olsun.
Berlin hahamı Yitzak Ehrenberg'i de Alman Neo-Nazi Partisi saflarında görmek isteriz doğrusu. Renk katacaktır. Barış marış ayağından...
Şaka bir yana, belediye meclislerinde de, yasama meclisinde de gayrımüslim vatandaşları görmek istiyoruz. Ermeni cemaati de, Rum cemaati de, Yahudi cemaati de temsil edilmelidir. (Gene şaka bir yana, yirmi birinci yüzyılın MHP'yi bile "gelişerek değiştirdiğini" görüp sevindik.) Lakin cemaatler küçüle küçüle öyle erimişler ki, bugün Ermeni ve Yahudi cemaatleri sözleşip hep birlikte yalnızca kendi adaylarına oy yağdırsalar, ancak birer ya da pek pek ikişer mebus çıkaracak halleri var!
Rum cemaatinin ise değil tam, değil yarım, çeyrek mebus bile çıkaracak gücü yok. İstanbul'da Rumlar "kelaynak kuşu" gibi kaldılar.
Bence, Bayan Giragos'un mantığını uygulayarak CHP'den tabii, çeyrek aday göstersinler, neşeli olur.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN