ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Kalır mı kalır

İhsanoğlu'nun, ya da Kılıçdaroğlu'nun deyimiyle İslamoğlu'nun ya da bir başka deyimiyle Ekmeloğlu'nun seçimde yüzde 30'u aşması çok zor görünüyor. (Amma çok oğlu geçti bu cümlede yahu, bir Yunanlı okusa "ogloukratia" diyecek, oğlular egemenliği!)
Kimileri "yüzde 55'e 35" tahminini yürütüyorlar. Bendenize sorarsanız "yüzde 60'a 30" daha çarpıcı görünüyor.
Canım elbette oranlar bu kadar yuvarlak olmayacak, sonuç "buçuklu muçuklu" çıkacak.
Hele bir de Ekmeloğlu yirmi buçuklarda kalırsa, seyreyleyin CHP içindeki kurultay gümbürtüsünü!
Kabak çekirdeklerimizi alır, televizyonun başına geçer, geçen kurultayda iskemle üstünde göbek atan gazetecilerin bu kez herhalde striptiz yapmalarını keyifle izleriz...
Genel kanı, Kılıçdaroğlu'nun ufukta beliren bu son skandaldan sonra artık genel başkanlıkta "tutunamayacağı" yönünde.
Tam teslim bayrağını çekmiş tatlı su solcularından yani sosyaldemokratlardan ciddi bir tepki gelmeyince, başkaldırı bayrağını da partinin faşist kanadının yükseltmesi umuluyor.
Ancak güçlü değiller. Mecliste toplasan toplasan yirmi kişiyi geçemiyorlar. (Güçlü olsalar ortaya ikinci bir aday atarlardı, beceremediler.)
Bu durumda kim devirecek genel başkanı? İki seksen uzanmış Sarıgül mü? "Klasik bürokrasinin" lideri Baykal mı?
"Başkasının kasetiyle gelenin gene başkasının kasetiyle gideceğini" söyleyen arkadaşlar var.
Geliş kaseti Baykal'ın seks kaseti tabii, gidiş kaseti de paralel örgütün şu anda harıl harıl hazırlamakta olduğu "başbakanın IŞİD kaseti" olacakmış.
Akılları sıra, MİT'in Iraklı Türkmenler'e kendilerini koruma amacıyla gönderdiği söylenen silahları "Tayyip IŞİD'e gönderiyor" havasına sokup patlatacaklar!
Seçmen, yabancı ülkelere, özellikle İsrail'e çalışanların bu son numarasını gene yutmayacak, Tayyip gene oyları silip süpürecek.
Fethullah da yakar topu Kemal'in eline bırakıp sütre gerisine çekilecek.
Olacağı bu... Eh bu da Kılıçdaroğlu'nu yiyecekmiş...
Evet ama alternatif yok. Yani lider olabilecek adam ya da kadın yok.
Partinin ne sol kanadında, ne orta kanadında, ne de sağ kanadında genel başkan yapabilecekleri bir isim yok. (Baykal ya da Sarıgül gelirse çok gülerim.)
Olsaydı zaten parti bu durumlara düşmezdi. "Alakasız adamları" partinin tepesine paraşütle indirince de elde edebilecekleri sonucu gördüler.
Bu gibi durumlarda en iyisi, Aydın Doğan'ın akıl hocası Zafer Mutlu'ya sormaktır. Bendeniz bu gibi durumlarda hep dönüp ona bakarım, kimi tutuyorsa o mutlaka kaybetmiştir.
"Türk Ghandi'si kavruk Kemal" numarası tutmadı, bu sefer bakalım ne yumurtlar?
Acaba "Türk Mandela'sı" diye esmer tenli bir vatandaş mı bulup çıkarır?
Yoksa "Türk Benazir'i" diye bir hanım mı pazarlar?
"Türk Morales'i" diye ittirilecek bir cins, bir çeşit yok mu, saatleri ters yöne çevirecek?
"Türk bülbülü Zülfü" vardı kankası, isterse onu bir daha denesin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN