Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HAŞMET BABAOĞLU
HAŞMET BABAOĞLU

Güzel milletiz vesselam!

Şimdi kalkıp her kurultayda Kılıçdaroğlu'nu seçmek ahmaklıktır diyen 'li pek meşhur yazara "sana bunu söylediğimizde bize bidon kafa diyordun" diye hatırlatmayı zül gören bir millet güzel olmaz mı hiç!
İkide bir sosyal medyadan "Anadolu çomar"ı diye kendisine saydıran itlere tam kızacakken birdenbire aklına gidip de kangalının, Kafkas çobanının, Türk tazısının, avcı çatalburunlusunun başını sevmek gelen kaç millet vardır?
Öğretmeninin sabahtan akşama inancına hakaret ettiğini annesine söylemekte zorlanıp da "aslında çok iyi biri de, biraz insan sevmekte zorlanıyor" biçiminde anlatan ilkokul çocukları yetiştiren bir millet mesela...
50 milyon insana "tecavüzcü" diye saldıracak kadar ipin ucunu kaçırmış ahlaksız heriflerin hallerine bakıp bakıp içinden "fesuphanallah" deyip sonra işine bakan bir millet...
Siyaseten uzlaşmayacak kadar dik duran ama gündelik hayatta kardeşçe yaşayıp gidecek kadar feraset sahibi bir millet...
70'lerde yaşanan karanlık günlerin, kıyımların dersini çıkarmış; 2013'ten beri her türlü hain kışkırtmaya direnmiş bir millet...
İyiyle kötüyü lafta değil, eylemde ayırmasını hiç unutmamış bir millet...
Kendi gençliğimi hatırlıyorum bir de...
Yersiz yurtsuzluğu, yalandan "evrenselliği" bir marifetmiş gibi savunduğumuz zamanlarda bize "çocukların kanı deli zamanları, sonra anlarlar hanyayı konyayı" diye gülüp geçen millet...
Nasıl güzel bir millettir, değil mi?
Önünde saygıyla eğiliyorum.

***

ISLAK MENDİLE BİLE ACİL İHTİYAÇ

O güzel insanlar atlarına binip gitmiş falan değiller!
Öyle olsa, şu anlatacağım şey olmaz.
İsmi lazım değil, böyle güzel bir insan İzmir Torbalı'daki arazisini Suriyeli misafir ailelere açtı. Civardaki tarlalarda üç beş kuruşa çalışarak kendilerine ve dünyaya saygılarını kaybetmeden yaşamaya çalışıyorlar. Kalacak yer buldukları için mutlular.
Ama adı üstünde arazi işte!
Koşulları nasıl olabilir ki! Su, tuvalet vesaire ciddi sorun.
İzmir SosyalBen temsilciliği'nden gençler Suriyeli çocuklarla yakından ilgileniyor. Bir gün ayrıntısıyla anlatacağım, o tatlı, sevimli, zeki küçük misafirlerimizi..
Fakat yaşadıkları yerlerde hijyene çok acil ihtiyaç var.
Acil görev bu.
En pratik çözümlerden biri ıslak mendil. Fakat bu konuda yüzlerine kapanan kapıları size anlatsam, utanırsınız.
Haydi dostlar, İzmir SosyalBen temsilciliği (Sibel Karaduman) ile temasa geçip karınca kararınca bu işi destek verelim hiç değilse.
Keşke esas firmalar sahip çıksa...
Temas adresleri..
temsilciliği@sosyalben. com
Ya da adresleri kullanılabilir: @SosyalBenizmir

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN