Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyayla senli benli olursanız, sizi insan yerine koymaz... (İBRAHİM TENEKECİ / Uçuş Denemeleri)

***
Güzelliğin yeniden dirilme gücü var, görmek ve duymak yeterli. Canlılığımızın cennetinden içeri giremiyorsak, bunun tek sebebi dikkatsizlik, sadece dikkatsizlik.... (CHRISTIAN BOBIN / Neşeİnsan)
***
Bütün incelik aynadaki hayal ile zatın aynı olmadığını kavrayabilmekte... (N.F. KISAKÜREK / Aynadaki Yalan)
***
Herkes, ötekinin her şeyi olmak istiyor. Asıl soru ise çok daha derinlerde: Ben kendim için ne ifade ediyorum? (J. BAUDRILLARD / Cool Memories)
***
Yalnızca "rağmen"lerle mutluyuz. (P. BRUCKNER / Ömür Boyu Esenlik)
***
Artık kendim diken oldum - ayakkabısız gezebilirim. (ŞULE GÜRBÜZ / Kambur)
***
Sanki size bir rüyayı anlatmaya çalışıyorum; boşuna çabalıyorum, çünkü rüyaya ilişkin hiçbir şey, rüya hissini, çalkantılı bir isyan mücadelesiyle iç içe geçmiş o anlamsız, şaşırtıcı ve sersemletici, rüyaların özü olan o tutsak düşme hissini aktarmaz... (JOSEPH CONRAD / Karanlığın Yüreği)
***
Sonsuzluk zamanın uzunluğu sanılır oysa yokluğudur. (GRAHAM GREEN/ Zor Tercih)
***
Her seven bilir ki, havası en güzel yer, sevgilinin nefes alıp verdiği yerdir. (R.H.KARAY / Gurbet Hikâyeleri)
***
Hayatlarımız hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Onları bize açıklayabilecekleri sırlar yüzünden kendimizden uzak tutmuyor muyuz? Mantık, çevremizde yüksek duvarlar ördü ve sadece yalnız kaldığımızda bu duvarların aslında bir hapishane oluşturduğunu fark ediyoruz. (SUSANNA TAMARO / Bakışınla Aydınlanır Dünya)
***
Kendi içinde, yaptıklarında, varlığında bir ev bulmuştu. Rodin, Rilke'ye göre, "sonbahardaki yaşlı bir ağaçtan daha çok bitki özüne sahipti, derinleşmiş, kök kök diplere yayılmıştı." (GEOFF DYER / Bir Hışımla)
***
Kapayın çenenizi, düşüncelerimi işitemiyorum. (JOANNA GREENBERG / Sana Gül Bahçesi Vadetmedim)
***
Sanki alnımızı koyacağımız temiz bir yeryüzü kalmamış. (CAHİT ZARİFOĞLU / Bir Değirmendir Bu Dünya)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA