Yurttaki ve dünyadaki değişimi değerlendirip topluma yeni bir sunmak yerine ağızlarını bozarak siyasetin kalitesini düşürenleri izlerken, onları lider olarak seçen partililerinin kadersizliklerine üzülmüyor musunuz?
Siyasetin yeni gerçeklerini algılayamayanların durumları, işitme yeteneğini yitiren köylünün durumuna benzemiyor mu?

Eşek garipleşti
Sağır olan ama bunun farkında olmayan adamcağız kahvede otururken, diğer köylülere şöyle dert yanıyormuş:
- Benim eşeğim çok garipleşti... Önceleri kendini ifade etmek için anırırdı.
Şimdi sadece ağzını açıp, dişlerini gösteriyor!

Kısır döngü
Bu tür vizyonsuz ve misyonsuz siyasetçiler yüzünden sosyo- politik yaşamımız yıllarca kısır döngü içinde çalkalanıp durmadı mı?
Hatırlayın... Özal'ın iktidardaki 'ı özelleştirmelere başladığında, muhalefet bunları yargı yoluyla engellemeye çalışıyordu. Zaman geçti... Özal sonrasındaki koalisyon iktidarı da özelleştirmelere başlayınca, bu defa Mesut Yılmaz'ın muhalefetteki ANAP'ı bunları engellemeye çalışıyordu.

Vizyon yokluğu
"Türklüğün unutulmuş vasfı cihanın medeniyet ufkunda bir güneş gibi doğacaktır" diyen Atatürk'ün partisi 'nin bugünkü Genel Başkanı'nın ayıplı söylemlerle siyasetin kalitesini yerle bir etmesini içinize sindirebiliyor musunuz?
İktidardaki AK Parti'ye "3'üncü Boğaz Köprüsü'nü yapmak için 14 yıl beklemeniz mi gerekirdi" diyecek yerde, yeni Başbakan'ın adı üzerinde "Bin Ali, in Ali" benzeri soğuk çeşitlemeler yapmak, CHP Genel Başkanı'na yakışan bir davranış mıdır?

Gerçek sorunlar
Geçen hafta sonunda gerek yurt içinden gerekse yurt dışından Atatürk havaalanına gelen uçaklar yoğun trafik yüzünden ya Sabiha Gökçen'e ya da Çorlu'ya indirildi. Binlerce uçak yolcusu saatlerce beklemek zorunda kaldı. CHP'nin Genel Başkanı kimin neye inip bineceği üzerinde soğuk espriler yapacak yerde "3'üncü havalimanını inşa etmeyi neden geciktirdiniz" diye iktidarı sorgulasaydı, daha etkili siyaset yapmış olmaz mıydı?

Hoca'nın sorusu
"Muhalefet ediyorum" gerekçesi ile siyaseti kötü kokulara boğanlar için bir Nasrettin Hoca fıkrası vardır... Nasrettin Hoca'nın yanında seslice yellenen biri, kabahatini örtbas edebilmek için ayağını tahtaya sürtmeye başlamış. Hoca gülümsemiş ve "Hadi sesini uydurdun diyelim... Ya kokusunu ne yapacaksın" demiş.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN