Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçmişteki seçimlerden sonra genellikle birkaç ay siyaseten sakin geçerdi. Kazanan yeni yönetimin hazırlıklarını yaparken, yenilen de yenildiğini kabullenip susardı. Seçmenler de nefes alırdı...

Yenilmemişler
Bu defa öyle olmadı. Çünkü yenilen yenildiğini kabullenmek yerine, kazananın kaybettiğini iddia ediyor. Daha da ileri gidiyor bu kaybeden, "Bizim hiç kaybımız yok ki" diyor. Evet... Genel Başkanı Kemal 'nun seçim sonrasında yaptığı açıklamalardan söz ediyorum.

Tırmandırıyor
'ın söylemi ile "Bay Kemal" her gün biraz daha tırmandırıyor aymazlığını. Son olarak 'nin ile birlikte kurduğu "Cumhur İttifakı"nın başarısına değinmek yerine, AK Parti'nin bundan sonra MHP'ye mecbur olacağını falan söyledi.

Yeni ebedi başkan
Açıkçası bir üretimi kaset skandalı ile devrilip yerine Kemal Kılıçdaroğlu getirildiği zaman, bu kişinin CHP'ye ne katacağı konusu hiç işlenmemişti. O dönemdeki Erdoğan düşmanı merkez medya, sadece Kılıçdaroğlu'nun adını köpürtüyordu. Derken ardı ardına gelen seçim yenilgileri arasında Kılıçdaroğlu garip biçimde daha da güçlendi... Ve şu anda adeta Atatürk'ten sonra CHP'nin başına gelmiş yeni bir "Ebedi Başkan" konumunda.

CHP'liler şaşkın
Kılıçdaroğlu'nun iş başına geldikten sonra yaptığı garip ittifaklar, rakiplerini ustaca hamlelerle yemesi, son seçimde CHP'nin temsil ettiği ne varsa Millet İttifakı ile bunların reddedilmesi, şu anda konuşulamıyor. Çünkü Kılıçdaroğlu elinde tuttuğu "Dünya Pişkinlik Şampiyonu" ünvanı ile sürekli konuşuyor ve "Biz yenilmedik, AK parti yenildi" diyerek CHP'lileri ne söyleyeceklerini bilmez halde bırakıyor. CHP'nin inanmış tabanı öylesine şaşkın ki, gibi ucuz popülizmin temsilcisi olan bir siyasetçiden bile medet umar haldeler.

Kervan yürüyor
Ve sade Türk siyasetinin değil dünya siyasetinin parlayan yıldızı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'nin bu kafa karışıklığı sırasında kendi yeni kadrolarını oluştururken, AK Parti'nin yenilenmesi için gerekli adımları da atıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun boşlukta yankılanan "Biz yenilmedik onlar yenildi" şeklindeki çığlıkları arasında, yeni döneme geçişin hazırlıklarını yapıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN