Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söze "Nerede o eski bayramlar" diyerek başlayanlar aslında eski bayramları değil, eski bayramları birlikte yaşadıkları ve şimdi sonsuz yolculuğa çıkmış olan eski dostlarını özlemektedirler.

Güngör Uras da yok
Eski dostlardan biri olan 'ın da vefat ettiğini duyunca yıkıldım. Oysa onunla bayramlarda Bodrum'da olmaya alışmıştım. Eşi Nuran Uras'la karşılıklı olarak gözyaşlarımızı telefon hatlarına akıttık.

Yılların dostlukları
Güngör Uras'la birlikte Yılmaz Çetiner'in, Hasan Pulur'un ve Feyyaz Tokar'ın da içinde bulundukları Bebek Oteli barındaki "Salı Grubu"na yıllar önce ilk adımlarımızı atmıştık. Bu gruba daha sonra , Sakıp Sabancı, Vitali Hakko, Mustafa Pakoğlu da katıldı. Amcam Gürbüz Barlas, kardeşim Selim Barlas, Şarık Tara ve zaman zaman Adnan Kahveci de Salı Grubu'nu devam ettiriyorlardı.

Yola devam
Bebek Oteli'nin barının duvarında asılı bizim grubun tablosunu Cihat Hazerdağlı yapmıştı. Ve bugün de bu grubun devamı olan toplantılar, Bebek Bar'ın şefi İsmail Deligöz'ün bakımı altında devam ediyor.

Anılar tükenmez
Güngör Uras'la bir meslektaş olarak da hep yakın olduk. Birlikte çıktığımız yolculuklardan kalan unutulmaz anılarım vardı. Yukarıda sözünü ettiğim Bebek Grubu'nun çekirdek kadrosundan çok az dostun bugün de yaşadıklarını düşününce, eski bayramların neden özlendiğini çok iyi anlıyorum. Turan Güneş'in, 'ın ve babamın, annemin, dedemin, baba-anemin, amcalarımın hayatta oldukları o güzel bayramları nasıl özlemem ki?

Çocukluktan kalanlar
Siz sayın okurlarımın Kurban Bayramı'nızı kutlarken, sözü Orhan Veli'nin "Masal" şiirinin dizelerine bırakıyorum...
Çocuk gönlüm kaygılardan azade;
Yüzlerde nur, ekinlerde bereket
At üstünde mor kakül şehzade
Unutmaya başladığım memleket

Şakağımda annemin sıcak dizi
Kulağımda falcı kadının sözü
Göl başında padişahın üç kızı,
Alaylarla Kafdağı'na hareket.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA