Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 Pazar günü kentimizin belediye başkanını ve belediye meclisi üyelerini seçmek için sandık başına gideceğiz. Bu oylama önümüzdeki dönemin son seçimi olacak.
Bu şekilde dört yıl siyaseti seçimle değil iktidarın icraatıyla ya da muhalefetin eleştirileri ile yaşayacağız.

İyi ki erkene alınmış
Bu vesile ile söylemeliyim ki, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri iyi ki öne alınmış...
Önümüzdeki yerel seçimlerden sonra önümüzde 2019 Kasımı'nda yapılacak bir de bulunsaydı, yaşayacağımız bitmez tükenmez gergin günlerin ne tür kavgalarla dolu olacaklarını tahmin edebiliriz.

Erdoğan ve Bahçeli
ve Genel Başkanı Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'nı 31 Mart yerel seçimlerine taşımaları kararında olduğu gibi, genel seçimlerin erkene alınması kararı da aynı biçimde yaşanmıştı. Kasım 2019'da olması beklenen genel seçimler MHP Lideri 'nin "Ağustos 2019'da erken seçim olsun" sözleri ile yeniden tartışılmaya başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 18 Nisan'da yaptıkları erken görüşmesinden sonra da, 24 Haziran 2018 erken seçimin tarihi olarak belirlenmişti.

Cumhur İttifakı adayları
Yerel seçimlerde adaylarının Ankara, ve İzmir'de Cumhur İttifakı'nın da adayları olacağı biliniyor.
Yani bu illerde MHP aday göstermeyecek.
Buna karşı AK Parti'nin hangi illerde aday göstermeyeceği de galiba bugün anlaşılacak.
Bu arada 'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı da herhalde bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

CHP-HDP ittifakı
Yerel seçimlerde Millet İttifakı'nın ve İyi Parti arasındaki bölümü tabii ki ilgi çekici olacak. Ancak adı konulmayan asıl ittifak, özellikle Batı kentlerinde CHP ve HDP arasında yapılacaktır. CHP-HDP birlikteliği yerel seçimlere dönük heyecanı da kesinlikle artıracaktır. Tabii bir de CHP'de "Muharrem İnce sorunsalı nasıl çözümlenecek" meselesi var.
Böylece 2019'un 31 Martı'ndaki yerel seçimlere gidiyoruz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN