Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğer bu sıradan bir olsaydı sanki bir referandum kampanyasındaymış gibi ülkeyi adım adım gezmez, günde iki tane miting yapmazdı.

Sıradan yerel seçim mi?
Evet... Pazar günü sıradan bir yerel seçim için sandık başına gitmeyeceğiz.
Defalarca belirtildiği gibi bu seçim önümüzde uzanan ve muhtemelen krizlerle dolu yıllardan sağlıklı biçimde çıkacağımızın işaretini verecektir. Ya da önümüzdeki yılların sağlığını engellemeye çalışacak olanların yollarını açacaktır.

Krizler ve kaynakları
Önümüzdeki yıllarda Türkiye'yi hedef alacak kriz üreticilerinin kimler olacağını anlamak için geçmiş yılların krizlerini ve bunların kaynaklarını hatırlamakta yarar var. Örneğin 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsünün arkasında Amerika Birleşik Devletleri'nde üslenen FETÖ'nün bulunduğunu biliyoruz. Aynı şekilde Türkiye topraklarını terörünün hedefi kılan Kandil kadrolarının arkasında Amerika'nın ve Türkiye'deki uzantısında da 'nin bulunduklarını galiba biliyoruz.

Darbe girişimleri
Pazar günü eğer Türkiye'deki kentlerin yönetimlerini HDP yani PKK ile ve FETÖ ile işbirliği yapanlara oylarımızla verirsek, geçmişteki krizleri geleceğe taşımanın yolunu açmış olacağız. Her çeşit darbe girişimini geçmişte bırakmışken, bunların yenileri için siyasette yol açmış olacağız.

Herşey bize bağlı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin kentlerini hiç ara vermeden gezerek mitingler yapmasının nedenleri ortadadır. Adım adım ve bir mermeri yontarak heykel yapmaya benzeyen çabalar, hatalı bir oylamayla sıfırlanabilir.
Yani herşey biz seçmenlerin bilinçli davranmamıza bağlıdır.
Türkiye'yi Suriye'ye, Venezuela'ya benzetmeye çalışanlara bu pazar "Hadi oradan" demeliyiz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN