Okurumuz Oktay Aydın'dan aldığım mesajı aynen aktarıyorum: "11 Ocak tarihli gazetemizin 4. sayfasında ki Erdoğan Yapık'ın 'Pahalıya mal olan dalgınlık' haberinde anlayamadığım şey, kaza yapan polis memurunun hayatında ilk kez Avrupa yakasına mı yoksa Anadolu yakasına mı geçtiğidir? Haberde önce Avrupa yakasına, sonra da Anadolu yakasına ilk kez geçtiği yazılmış. Bunun yazı hatası mı yoksa mantık hatası mı olduğunu bir türlü çözemedim. Çözüm sizin. Kolay gelsin."
İstanbul Üsküdar'da 5 Ocak'ta meydana gelen trafik kazasında bir polisin kullandığı otomobil bir motosiklet sürücüsünün ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına yol açmış. Kazada toplam dört araç hasar görmüş.
Polis memuru tutuklanmış.
Muhabirin, polisin ifadesine dayandırarak aktardığı bilgiye göre, kazalara yol açan bu polis hayatında ilk kez Anadolu yakasına geçtiği için yolları şaşırdığını ve dalgınlıkla Beylerbeyi-Üsküdar ayrımından ters yöne girmiş. Sonra olan olmuş. Haber Kıbrıs baskısı denilen ilk baskıda hiç yok.
Fakat, aynı gece saat 22 sularında basılmış görünen ara baskıda söz konusu hata mevcut. Gerçekten de ilk paragrafta polisin "ilk kez Avrupa yakasına" geçtiği yazılmış, sonraki paragrafta da bu "Anadolu yakası" olmuş. Ancak bu hata düzeltme okumasında fark edilmiş, son baskıya doğru girmiş.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN