Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasret sardı mı yüreği söz dinlemez oluyor. Hırçınlaşıp, akarsu misali yatağını arıyor. Birkaç gündür 'özgürlükler ülkesi' Amerika'nın New York eyaletinin altını üstüne getiriyoruz. Çünkü Ankara'dan bir grup ile birlikteyiz. New York'ta 32.'si düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü için bu kentte bulunan Ankara ekibi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, bürokratlar, daire başkanları, genel sekreter yardımcısı ve gazetecilerden oluşuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nden her partiden üyenin yer aldığı seyahatte dostluk yeni bir ivme kazandı. Hararetli sohbetlerin ortak konusu Ankara olunca başkan Melih Gökçek'in kulakları sürekli çınlıyor. Burada biz çınlatıyoruz. Başkana ne kadar yansıyor bilemem.
New York sokak ve caddelerini arşınladıkça, Ankara bir başka anlam taşıyor. Eee ekipte belediyeci, bürokrat, gazeteci ağırlıkta olunca Başkentimizin sokak ve caddeleriyle karşılaştırmalar başlıyor.
New York şehirleşmeyi onlarca yıl önce tamamlamış. Hal böyle olunca günümüz New York'u iç açıcı bir tablo sergilemiyor. Özetle sokak ve caddelerinde günün her saat diliminde çöple karşılaşıyorsunuz. Bırakın ara sokakları caddelerin bile asfaltı patlamış durumda. Köprüler şehri New York'ta köprülerin durumu da içler acısı. Tüm bu olumsuzluklara tanıklık edince doğaldır ki Gökçek Başkan'ın kulakları çınlatılıyor...
New York eski bir şehir. Havalimanındaki tablo da mutsuz. Kent adeta kokmuş durumda... Yeni kurulan bir başkent hüviyeti taşıyan Ankara ise son yıllardaki hızlı büyüme trendi ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Burada bazı onarım ve tadilat çalışmalarına da şahit olduk. İnanmayacaksınız iki yıldır kapalı köprülerin olduğu bilgisine ulaşıyorum… İstanbul aklıma geliyor. Boğaz Köprüsü'nde 3 ay bakım yapılırken tek taraflı ulaşım sağlandığında kıyametler kopmuştu. Vesselam bu Amerikalılar çok sabırlı insanlarmış. Ya bizde olsa? Düşünmek bile yersiz...
Eee Amerika seyahatimiz sürüyor. Bakalım neleri gözlemleyeceğiz. Ortak buluşma noktası New York'a da bir Melih Gökçek gerekli...
Mutlu, umutlu ve sağlık dolu bir hafta olsun...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN