Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan 'ın 'Türkiye İttifakı' ifadesinden sonra bir güruhun başlattığı "Cumhur İttifakı parçalanıyor" algısı tamamen çöktü. Zira ittifakın iki ortağı iki gündür öyle sert açıklamalar yapıyor ki... Umarım, MHP Lideri 'nin ardından dün Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden TOBB'un 75'inci Genel Kurulu için geldiğim 'da Başkan Erdoğan'dan dinlediğimiz açıklamalar bu arkadaşların çenesini kapatmaya yetmiştir.
Açıkçası, konu başından beri o malum güruh tarafından kasıtlı bir şekilde yanlış aksettirildi. Onlar nasıl algılamak istiyorlarsa toplumu da öyle iknaya çalıştılar.
Düşünsenize, Başkan Erdoğan'ın "Türkiye İttifakı" söyleminden hareketle fitne pompalamak isteyenlere göre, adında Türkiye geçen bir ittifakta ideolojisi ve hayat görüşü Türk milliyetçiliği üzerine kurulmuş, milli bir doktrinden çıkan, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutan bir parti olmayacaktı.
Ama kim Türkiye aleyhinde duruyorsa onun yanında saf tutan, her türlü terör örgütüyle kol kola giren, ülkenin algısını bozmak için çabalayanlar orada olacaktı.
Hem de, Türkiye'nin dört bir yandan ekonomik ve siyasi olarak kuşatılmaya çalışıldığı bir dönemde...
Halbuki, bana sorarsanız, Başkan Erdoğan'ın ilk günden itibaren kastettiği 'Türkiye İttifakı' ifadesi siyasi bir tanımlamadan daha öte bir şeydi.
Milli bir kavram olarak ortaya atılmıştı.
Toplumun sosyolojik anlamda kenetlenip, vatan ve bayrak ortak paydasında buluşması, 82 milyonun ülke için birlikte mücadele vermesi ve kucaklaşma projesiydi.
Ama dedim ya, malum güruh, bu ifadeyi öyle evirip öyle çevirdi ki...
Sonunda ittifakı parçalayamadıkları gibi kazdıkları çukura kendileri düştü!

Müstemlekecilerin amigolarına not!

Çarşamba günü yazdığım yazı belli ki, bazılarının canını çok acıttı. Hemen hemen her gün Türkiye'nin başkanının, bakanının, kurumlarının itibarını zedelemek için çırpınıp duran müstemlekecilerin amigoları sosyal medyadan saldırıya geçti. Onlara bir çift lafım var: Ülke sizin 'itibarlı' (!) ekonomistlere kalsa mazallah anahtarı bile teslim etmek durumunda kalırız. O yüzden haydi biraz ötede oynayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA