Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önde gelen müzelerimizin sinemaya duyduğu ilgi kıvanç verici. İstanbul Modern, Pera örneklerinden sonra, yakında Yıldız Sarayı müzesi de bir şeyler yapacak.
Ve elbette Emirgân'daki Sakıp Sabancı müzesi. Geçen yıl değerli müdireleri Nazan Ölçer'le bol belgeli Dünya Sinema Tarihi ve Fransız Sineması kurslarını hayata geçirmiştik. Bu baharda ise çağdaş Türk yönetmenlerini değerlendiriyoruz: bu ay Zeki Demirkubuz, ardından Yeşim Ustaoğlu ve Reis Çelik gelecek.
Önce sanatçıların filmleri her hafta bir film temposuyla gösteriliyor: Pazar günleri 14.00'te. Son hafta ise gösterim çarşamba günü 17.00'de yapılıyor, ardından 19.00'da söyleşi başlıyor.
Demek ki bu çarşamba (yani 27 Mart'ta) önce Yeraltı filmini izleyip (ya da izlemeden) Zeki Demirkubuz ve oyunculardan Serhat Tutumluer ile yapacağımız söyleşiye katılabilirsiniz.
Bilgi için: tel: 0212-277 22 00 /internet adresleri: muze. sabanciuniv.edu / facebook. com/SakipSabanciMuzesi / twitter. com/SSabanciMuze

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN