Türkiye'nin en iyi haber sitesi
FARUK ERDEM
FARUK ERDEM

Emekliye ve memura çifte zam

ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı ocak zammı ve farkıyla yüzde 6.5, memur ve emeklilerinin maaşı da toplu sözleşme ve farkla yüzde 5.5 arttı

Aralık enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte ve Bağ- Kur emeklileri yüzde 6.50 alırken, memur ve memur emeklileri de yüzde 4 toplu sözleşme zamlarına ilaveten yüzde 1.50 farkı alacak. Memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı temmuz ayında aldıkları yüzde 5'lik zamma göre belirleniyor. 6 aylık enflasyonun yüzde 5'i aşan 1.50'lik kısmı fark olarak maaşlara ekleniyor. Böylece memur ve memur emeklileri çift artış almış oluyor.

EK ÖDEME DE VERİLİYOR
Emeklilerin taban maaşlarına eklenen yüzde 6.50'lik zam haricinde ayrıca yüzde 4 ek ödeme veriliyor. Maaşa gelen zamla ek ödemelerde de artış meydana geldi. Aralık itibarıyla 2 bin lira taban maaşı olan bir emekli 80 lira ek ödeme alıyordu. Bu emeklinin çıplak maaşı yüzde 6.50 zamla birlikte 2.129 lira 80 kuruş olacak. Yüzde 4 ek ödeme ile bankaya yatacak para 2 bin 215 liraya yükselecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı paralarını bu ay içinde maaş ödeme günlerinde ceplerine koyacak. Devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personel zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. Maaşlarını ayın 1'i ile 5'i arasında alan memur emeklilerinin zam ve enflasyon farkı daha sonra hesaplarına yatırılacak.


NOT: MAAŞLARA AYRICA YÜZDE 4 EK ÖDEME EKLENECEKTİR.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN